W Assassin’s Creed Mirage zagrasz na konsoli, PC oraz… iPhonie 15 Pro! Nowa gra Ubisoftu przetestuje limity flagowca

Segment smartfonów, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o graczach, jest dosyć ubogi, a jego zdecydowanie najpopularniejszym przedstawicielem wydaje się model RoG Phone od Asusa. Wygląda jednak na to, że w tym wąskim obszarze branży mobile może dojść do pewnych przetasowań, a to wszystko za sprawą nowego iPhone’a 15 Pro.

Co prawda tegoroczny flagowiec Apple powstał z myślą o casualowych użytkownikach i nie posiada specjalistycznych rozwiązań konstrukcyjnych, które miałyby na celu poprawę komfortu podczas grania. Mimo to smartfon z całą pewnością okaże się jednym z najlepszych telefonów do mobilnego gamingu, a to wszystko za sprawą nowego procesora Apple A17 Pro Bionic oraz jego unikalnych możliwości.

Assassin’s Creed Mirage oraz The Division Resurgence na smartfonach marki Apple

Postać z gry Assassin's Creed Mirage

Zaprezentowany w tym roku chipset został wykonany w technologii 3nm, a sam flagowiec jest również wspierany przez 6-cio rdzeniowy procesor graficzny oraz silnik Neural Engine. Podczas wrześniowej konferencji Apple podkreśliło także szereg systemowych rozwiązań, które mają poprawić wizualne doświadczenia podczas sprawdzania tytułów z App Store’a.

Jeśli myśląc o smartfonowym graniu macie w głowie takie pozycje jak Candy Crush Saga czy Angry Birds to możecie być lekko zaskoczeni. Na iPhone’a 15 Pro trafi bowiem nie tylko najnowszy Assassin’s Creed Mirage, ale i The Division Resurgence. To jednak nie wszystko, ponieważ oprócz produkcji Ubisoftu na urządzeniach Apple pojawi się także Resident Evil 4 oraz Resident Evil Village