reklama

Aplikacja Cyberalerty pomoże Ci uzyskać bieżące informacje na temat aktualnych zagrożeń w sieci.

Do czego służy aplikacja Cyberalerty?

Cyberalerty to bezpłatne narzędzie, które ostrzega użytkowników przed nowymi cyberzagrożeniami. Program działa w bardzo prosty sposób: wysyła powiadomienia push za każdym razem, gdy zostanie wykryte nowe zagrożenie. Żeby skorzystać z aplikacji wystarczy wykonać następujące kroki:

reklama
  • pobierz program: pozycja jest dostępna do ściągnięcia za darmo w sklepach Google Play i App Store,
  • włącz powiadomienia: aplikacja będzie wysyłać Ci powiadomienia push za każdym razem, gdy zostanie wykryte nowe zagrożenie,
  • bądź na bieżąco: możesz również przeglądać listę aktualnych cyberzagrożeń w aplikacji.

Dodatkowe funkcje programu:

  • możliwość dostosowania powiadomień: możesz wybrać, o jakich typach zagrożeń chcesz otrzymywać powiadomienia.
  • szybki dostęp do informacji o zagrożeniach: w aplikacji znajdziesz szczegółowe informacje o każdym cyberzagrożeniu, w tym o sposobach ochrony.
  • możliwość zgłaszania nowych zagrożeń: możesz zgłaszać w aplikacji nowe cyberzagrożenia, których nie ma na liście.

[promoted id=”21485″]

Jak sprawdzić, czy moje dane wyciekły do sieci?

W ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o cyberatakach i wyciekach danych. Jeśli obawiasz się, że Twój adres e-mail mógł zostać ujawniony w wyniku takiego zdarzenia, możesz to łatwo sprawdzić. Wystarczy odwiedzić stronę Bezpieczne Dane, czyli oficjalny rządowy portal który pomoże Ci zweryfikować, czy Twój adres e-mail lub numer PESEL padły ofiarą cyberataku. W tym celu zaloguj się na stronie Bezpieczne Dane za pomocą bankowości elektronicznej, profilu zaufanego, aplikacji mObywatel, e-Dowodu lub eID.

Po zalogowaniu na portalu wyświetli się specjalna belka. Wpisz w niej swój adres e-mail i kliknij „Sprawdź”. Serwis poinformuje Cię, czy Twój adres został ujawniony w wyniku cyberataku. Ten sam proces należy również powtórzyć na stronie Have I Been Pwned, choć w tym przypadku mamy do czynienia z portalem, który nie wymaga od swoich użytkowników weryfikacji żadnych danych osobowych. Wystarczy otworzyć linkowaną przeze mnie stronę, a następnie wpisać interesujący nas adres e-mail.

Cyberataki mogą mieć różne formy:

  • oszustwa internetowe: cyberprzestępcy podszywają się pod zaufane instytucje (np. banki) lub osoby prywatne, aby wyłudzić dane osobowe lub pieniądze.
  • ataki na urządzenia: złośliwe oprogramowanie może zainfekować komputer lub smartfon użytkownika, co może doprowadzić do kradzieży danych lub uszkodzenia urządzenia.
  • włamania na konta: cyberprzestępcy włamują się na konta użytkowników na portalach społecznościowych, skrzynkach pocztowych lub w serwisach bankowych.
Share.

Cześć, nazywam się Konrad i pracuję jako dziennikarz technologiczny dla portalu 3D-Info. Tematyka, w której się obracam dotyczy głównie branży mobile, a więc moje nazwisko zobaczycie przy zdecydowanej większości tekstów na temat smartfonów, smartwatchy oraz tabletów. Założenie, które staram się realizować podczas mojej pracy jest dość proste - chciałbym tworzyć teksty, które realnie pomagają czytelnikom w dokonaniu możliwie najlepszego dla nich wyboru podczas zakupu nowego produktu. Dążę również do tego, aby użytkownicy sprzętów, o których piszę byli zawsze poinformowani na temat aktualizacji i nowych funkcji dostępnych na ich urządzeniach. Nie będę przesadzał z patetycznymi hasłami o poczuciu dziennikarskiej misji, ale przyznam szczerze, że uważam moją pracę za sensowną jedynie wtedy, gdy pomaga ona odbiorcom w zbudowaniu większej świadomości na tematy, o których piszę. Chciałbym również utrzymywać kontakt z czytelnikami moich treści, a więc jeśli postawiłem w którymś ze swoich tekstów tezę, z którą się nie zgadzasz (lub jest dokładnie odwrotnie - na co liczę zdecydowanie bardziej) to z całą pewnością docenię każdą wiadomość, jaka trafi na moją skrzynkę.   Portal 3D-Info jest drugim miejscem, w którym realizuję się jako dziennikarz technologiczny. Wcześniej przez rok szlifowałem swój warsztat zawodowy w redakcji magazynu PC World, w którego papierową wersję zaczytywałem się gdy byłem jeszcze w dzieckiem. Wcześniej ukończyłem również kierunek Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale muszę przyznać, że wiedza zdobyta w ciągu kilku lat studiów stanowi zaledwie ułamek tego czego nauczyłem się przez rok w PCW. Decyzja o zmianie pracy na stanowisko w 3D-Info była w moim przypadku podyktowana chęcią zbudowania czegoś nowego i możliwością wzbogacenia portalu o autorską wizję na tworzone przeze mnie treści.   Dziennikarstwo technologicznie nie pochłania całego mojego czasu, a na co dzień staram się również rozwijać w kreatywnych kierunkach. Uczę się więc na kierunku Produkcji Muzyki we wrocławskiej Szkole Muzyki Nowoczesnej oraz komponuję sporo utworów, które kiedyś zapewne opuszczą moją szufladę. Poza tworzeniem tekstów o technologii staram się również szlifować swój warsztat pisarski w kierunku treści beletrystycznych. Muszę jednak przyznać, że zdecydowanie największą cześć wolnego czasu spędzam niszcząc swoje nerwy na Summoners Rift.

Exit mobile version