Xiaomi Watch S3 – kiedy premiera w Polsce? Ile będzie kosztował nowy smartwatch? Sprawdź specyfikację oraz spodziewaną cenę urządzenia

Xiaomi Watch S3 jest kolejnym smartwatchem w portfolio popularnej, azjatyckiej marki. Zaledwie kilka tygodni temu do sprzedaży trafił model Watch 2 Pro, a tymczasem okazało się, że chiński gigant technologiczny nie zamierza zwalniać tempa, a my zobaczyliśmy oficjalną premierę następnego urządzenia z tej kategorii branży mobile. Co nowego wniósł pokaz Xiaomi Watch S3? Czy urządzenie będzie dostępne w Polsce?

Kiedy odbędzie się premiera Xiaomi Watch S3 w Polsce?

Męski smartwatch Xiaomi

Xiaomi Watch S3 doczekał się już swojej oficjalnej prezentacji, a jego premiera odbyła się w czwartek – 26 października. Na tym samym evencie marka pokazała również dwa nowe flagowce (Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Pro) oraz pierwszą wersję oprogramowania HyperOS, które na dobre zastąpi nakładkę MIUI.

Debiut omawianego smartwatcha na polskim rynku początkowo nie było niczym pewnym, jednak w ostatnim czasie na Twitterze pojawił się wpis renomowanego leakstera – sugerującego, że urządzenie trafi do sprzedaży w Europie. Niestety nie otrzymaliśmy jak na razie żadnej konkretnej daty premiery, jednak istnieje spora szansa na to, że Xiaomi pokaże nowy model podczas globalnej prezentacji swojego tegorocznego flagowca.

Specyfikacja nowego smartwatcha od Xiaomi

Zegarek Xiaomi na nadgarstku

Nowy smartwatch marki Xiaomi został wyposażony w okrągłą tarczę, na której znalazł się ekran AMOLED o przekątnej 1.43-cala i rozdzielczości 466 x 466 pikseli. Główny panel gwarantuje także odświeżanie obrazu na poziomie 60 Hz, jasność maksymalną rzędu 600 nitów oraz obecność funkcji Always On Display.

Większość wczesnych spekulacji na temat zegarka, sugerowała, że zaoferuje on opcję instalacji karty eSIM, a co za tym idzie umożliwi wykonywanie połączeń bez konieczności pozostawania w pobliżu sparowanego ze smartwatchem telefonu. Plotki te okazały się trafione i faktycznie omawiana funkcja pojawiła się w nowych urządzeniach od Xiaomi. Dodatkowo otrzymały one możliwość wykonywania płatności zbliżeniowych przy użyciu wbudowanego modułu NFC.

Istotnym elementem modelu Watch S3 są możliwości personalizacji jego wyglądu. Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się bowiem, że został on wyposażony w wymienne pierścienie (element znajdujący się wokół tarczy zegarka), które pozwalają na konfigurowanie designu urządzenia.

Producent ogłosił również, że jego nowy zegarek otrzymał baterię o pojemności 486 mAh, która pozwala nawet na 15 dni pracy po jednym ładowaniu. Smartwatch oferuje także wbudowany system GPS oraz ponad 150 wgranych trybów sportowych.

Ile może kosztować Xiaomi Watch S3 w Polsce?

Żółty zegarek Xiaomi Watch S3

Kwestia ceny urządzenia zależy naturalnie od jego debiutu na polskim rynku. Z jednej strony mam wrażenie, że omawiany produkt może ominąć nasz kraj (chociażby ze względu na niedawną premierą modelu Watch 2 Pro oraz brak wariantu Watch S2 w szerszej dystrybucji), a z drugiej nie będę w ogóle zdziwiony jeśli Xiaomi zdecyduję się dosłownie “zalać nas” swoimi produktami w przyszłym roku.

W takim przypadku cena modelu Watch S3 będzie prawdopodobnie zauważalnie wyższa niż ma to miejsce w zaprezentowanym niedawno Watch’u 2 Pro. Przytaczany zegarek kosztuje bowiem 1099 złotych w podstawowym wariancie oraz 1299 złotych w wersji LTE. Dla porównania warto zauważyć, że na popularnych serwisach aukcyjnych (np. na Allegro) Xiaomi Watch S2 kosztuje około 1400 złotych (urządzenie jest sprowadzane z Chin).

Podejrzewam więc, że jeśli następca smartwatcha trafi na polski rynek, to zostanie on skierowany do rywalizowania z takimi modelami konkurencji jak Galaxy Watch 6 czy Apple Watch Series 9. W takim przypadku jego cena może wynieść nawet 1600-1900 złotych. Zaznaczam jednak, że na ten moment nie mamy oficjalnych informacji ze strony producenta, które sugerowałyby debiut urządzenia w naszym kraju.