Kiedy premiera Xiaomi Watch 2 w Polsce? Jak prezentuje się specyfikacja zegarka? Ile kosztuje urządzenie?

Xiaomi Watch 2 to nowy średniopółkowy model od popularnej azjatyckiej marki. Urządzenie trafiło już do sprzedaży u naszych sąsiadów z południa, a więc najprawdopodobniej wkrótce będzie również dostępne w Polsce.

Kiedy premiera Xiaomi Watch 2 w Polsce?

Na ten moment brak oficjalnych komunikatów ze strony Xiaomi, które potwierdzałyby dokładną datę premiery urządzenia na polskim rynku. Jak na razie wiemy jedynie, że – pomimo braku pokazu – urządzenie trafiło już do sprzedaży w kilku sklepach u naszych południowych sąsiadów, a konkretniej na Słowacji. Podejrzewam więc, że debiut smartwatcha nad Wisłą nastąpi na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Ile kosztuje Xiaomi Watch 2?

Europejska cena omawianego zegarka waha się między 200 a 250 euro. W Polsce smartwatch może więc kosztować około 900 złotych, co plasuje go zauważalnie wyżej niż bazowego Redmi Watch’a 4 (zaprezentowanego w poprzednich tygodniach), jednak nieco niżej niż Xiaomi Watch’a 2 Pro, który pojawił się w sprzedaży na przełomie ostatnich miesięcy. Oficjalna cena urządzenia zostanie ujawniona po jego premierze.

Specyfikacja Xiaomi Watch 2

Xiaomi Watch 2 został wyposażony w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,43 cala i rozdzielczości 466 x 466 pikseli. Ekran jest chroniony szkłem Gorilla Glass, natomiast obudowa zegarka została wykonana z aluminium i posiada średnicę 46 mm. Smartwatch ma zadebiutować w dwóch kolorach: czarnym oraz srebrnym.

Model Watch 2 posiada szereg funkcji monitorujących zdrowie i kondycję, takich jak: czujnik tętna, pulsoksymetr (SpO2), monitor snu, GPS. Zegarek jest również wodoodporny do 5 ATM, co oznacza, że ​​można go zanurzyć w wodzie na głębokość do 50 metrów.

Xiaomi Watch 2 działa na platformie Wear OS firmy Google. Oznacza to, że użytkownicy mają dostęp do szerokiej gamy aplikacji i funkcji Google, takich jak: powiadomienia ze smartfona, Google Assistant, Google Pay. Zegarek jest napędzany przez procesor Snapdragon W5+ Gen 1 i posiada baterię o pojemności 495 mAh, która zapewnia do 65 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Różnice między Xiaomi Watch 2 a Xiaomi Watch 2 Pro

Główne różnice między Xiaomi Watch 2 a Xiaomi Watch 2 Pro to:

  • Materiał obudowy: Watch 2 ma aluminiową obudowę, a Watch 2 Pro ma obudowę ze stali nierdzewnej.
  • Łączność LTE: Watch 2 Pro posiada łączność LTE, która pozwala na korzystanie z zegarka bez smartfona. Watch 2 nie ma tej funkcji.

Jeśli rozważacie zakup droższej wersji urządzenia, to koniecznie sprawdźcie moje porównanie tegorocznego modelu od Xiaomi z topowym Galaxy Watch’em 6 marki Samsung. Omawiane zestawienie znajdziecie na 3D-Info.