Xiaomi Watch 2 Pro kontra Galaxy Watch 6. Który model warto wybrać? Czy smartwatch Samsunga jest droższy?

Xiaomi Watch 2 Pro oraz Galaxy Watch 6 to dwa tegoroczne smartwatche od topowych producentów elektroniki z Azji. Urządzenia trafiły do sprzedaży na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, a więc ich bezpośrednie starcie może pojawić się w dylematach zakupowych wielu polskich użytkowników.

Galaxy Watch 6 jest zauważalnie droższy niż Xiaomi Watch 2 Pro

Galaxy Watch 6 Classic

Część czytelników niniejszego artykułu może mieć na wstępie drobne wątpliwości, dotyczące poprawności zestawiania ze sobą modelu Pro (w przypadku Xiaomi) z bazową wersją smartwatcha od jego konkurenta. Zasadność takiego porównania wynika jednak z ceny obu zegarków, która jest podobna tylko wtedy, kiedy Xiaomi Watch 2 Pro zostanie zestawiony z najtańszym modelem Galaxy Watch’a 6.

  • Xiaomi Watch 2 Pro | Cena: 1079 zł | Link
  • Xiaomi Watch 2 Pro LTE | Cena: 1299 zł | Link
  • Galaxy Watch 6 40 mm | Cena: 1449 zł | Link
  • Galaxy Watch 6 40 mm LTE | Cena: 1699 zł | Link

Gdybym zdecydował się na umieszczenie wariantu Pro po obu stronach (lub ewentualnie wersji Classic w przypadku produktów Samsunga) rozbieżności w cenie mogłyby wynieść nawet 1000 złotych. Porównywane w niniejszym tekście smartwatche zostały więc ewidentnie skierowane do nieco innych grup użytkowników, ale nawet jeśli weźmiemy pod uwagę jedynie najtańszy model Samsunga, to i tak Xiaomi Watch 2 Pro okaże się zauważalnie tańszy.

Aktualizacjaw ostatnim czasie dostrzegłem, że cena podstawowej wersji Galaxy Watch’a 6 (bez LTE) często spada do 1099 złotych. Nie wiem, czy ta cena będzie w stanie utrzymać się przez dłuższy czas, ale jeśli zegarek pozostanie na tym pułapie to jego porównanie z modelem Watch 2 Pro wydaje się jeszcze bardziej zasadne.

Oba smartwatche wykorzystują ten sam system

xiaomi watch 2 Pro

Prawdopodobnie pewnym zaskoczeniem dla części czytelników będzie to, że zarówno Xiaomi Watch 2 Pro, jak i Galaxy Watch 6 to zegarki oparte na tym samym oprogramowaniu. Mowa o systemie Wear OS, czyli produkcie marki Google, który umożliwia użytkownikom omawianych urządzeń instalowanie takich aplikacji jak Gmail, Google Maps czy YouTube.

Podejrzewam oczywiście, że obaj producenci zaoferują pewne rozbieżności w wykorzystaniu konkretnych funkcji, jednak jeśli spojrzymy np. na parametry zdrowotne, których pomiar oferują omawiane smartwatche – to szybko zauważymy, że wyglądają one niemalże identycznie. Zarówno na Galaxy Watch’u 6, jak i Xiaomi Watch’u 2 Pro sprawdzicie więc jakość swojego snu, intensywność treningu, saturacje krwi czy aktualne tętno.

Na obu urządzeniach dostępna jest również funkcja Always on Display oraz opcja prowadzenia rozmów przez zegarek. Do wariantów LTE można dodatkowo zaaplikować kartę E-Sim, co dotyczy zarówno smartwatchów chińskiej marki, jak i jej koreańskiego konkurenta.

Czy Galaxy Watch 6 jest lepiej zbudowany niż Xiaomi Watch 2 Pro?

Galaxy Watch 6

Akapit dotyczący konstrukcji rozpocznę od wariantów kolorystycznych, w jakich zadebiutowały oba urządzenia. Model Watch 2 Pro został zaprezentowany w dwóch wersjach, a użytkownicy mogą wybierać między opcją srebrną a czarną. Samsung oferuje nieco większe możliwości, ponieważ w jego portfolio znalazły się następujące warianty: czarny, srebrny oraz beżowy. Dodam jednak, że dostępność niektórych opcji kolorystycznych jest uwarunkowana od rozmiaru urządzenia.

W niniejszym porównaniu biorę pod uwagę model Galaxy Watch 6 z kopertą 40 mm, a taka wersja smartwatch’a została wyposażona w ekran o przekątnej 1.31-cala. Jego konkurent oferuje nieco większy wyświetlacz, ponieważ panel w modelu Watch 2 Pro osiągnął rozmiar 1.43-cala. Warto również w tym miejscu nadmienić, że urządzenie chińskiej marki zostało wyposażone w mechaniczną koronkę, której zabrakło u jego oponenta (tylko model Watch 6 Classic oferuje podobne rozwiązanie, ale jest on też zdecydowanie droższy).

Galaxy Watch 6 został wykonany z aluminium oraz szafirowego szkła, które pokrywa kopertę urządzenia, natomiast model Watch 2 Pro oferuje konstrukcję zrobioną ze stali nierdzewnej. Należy także pamiętać, że zegarek Samsunga gwarantuje odporność na kurz oraz wodę na poziomie IP68, a produkt Xiaomi oferuje możliwość zanurzenia do poziomu 5 ATM.

Xiaomi Watch 2 Pro vs Galaxy Watch 6 – różnice w pracy na baterii

xiaomi watch 2 Pro

Żywotność baterii to element, w którym zdecydowanie lepiej wypada Xiaomi Watch 2 Pro. Urządzenie jest w stanie wytrzymać do 65 godzin bez ładowania w przypadku modelu Pro lub 55 godzin na ogniwie w przypadku wersji Pro LTE. U jego konkurenta możemy liczyć na maksymalnie 40 godzin działania po pojedynczym ładowaniu, a więc różnica jest w tym przypadku dostrzegalna gołym okiem.

Oba urządzenia odstają pod tym względem od typowo sportowych smartwatchów, które są w stanie pracować nawet 2 tygodnie po jednym ładowaniu. Należy jednak pamiętać, że Watch 2 Pro oraz Galaxy Watch 6 to typowo konsumenckie zegarki, których głównym celem jest przedłużenie użyteczności smartfonu lub całkowite zastąpienie go w niektórych sytuacjach.

Materiał zawiera linki afiliacyjne. Jest to rodzaj linków reklamowych umieszczanych w tekście, zapewniających nam ułamek prowizji od sklepów i porównywarek cen. Linki tego typu nie mają wpływu na nasze opinie.