Najlepsze gry planszowe dla 2 osób. W te tytuły musisz zagrać, jeśli lubisz planszówki

Szukasz najlepszych gier planszowych dla 2 osób? Sprawdź moje propozycje.

Wiele osób myśląc o grach planszowych, wyobraża sobie niezwykle rozbudowane produkcje, które wymagają dużo czasu, zaangażowania i przede wszystkim kilku osób, które będą chętne na rozgrywkę. Na rynku możemy znaleźć jednak mnóstwo gier, które albo są przeznaczone dla 2 osób, albo można w nie grać właśnie w parach. Postanowiłem wybrać dla ciebie kilka, moim zdaniem najlepszych gier planszowych dla dwóch osób. Na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie.

Rzuć na tacę

Gra planszowa Rzuć na tacę

Rzuć na tacę przeznaczone jest dla wielu graczy, jednak nie ma problemu, aby zagrać tylko we dwoje. W zestawie otrzymujemy kości oraz arkusze z punktacją/zadaniami, które musimy wykonywać, wyrzucając konkretne wartości. Niesamowicie dużo zabawy sprawia tutaj konieczność logicznego i taktycznego myślenia, jak najlepiej wykorzystać liczby, które udało nam się wyrzucić. Pikanterii rozgrywce dodaje także losowość. Idealne rozwiązanie, kiedy chcemy wykorzystać kilkanaście minut wolnego czasu lub spędzić z grą cały wieczór.

Korporacja

Gra planszowa Korporacja

Korporacja to jedna z gier, do których grafiki narysował Andrzej Mleczko. Podczas rozgrywki każdy z graczy losuje 3 zadania/przedmioty, które musi dostarczyć do gabinetu szefa. Po drodze czeka nas jednak kilka przeszkód, ale także usprawnień. Co więcej,drugi gracz może nam podkładać tzw. świnie, próbując utrudnić rozgrywkę i dotarcie na sam szczyt. Pojedyncza rozgrywka trwa około 40 minut, jednak rzadko zdarzało mi się, aby kończyło się na pojedynczej próbie.

Palec Boży

Gra planszowa Palec Boży

Palec Boży to kolejny tytuł, w który możemy grać w dwie osoby, ale jeśli przyjdą znajomi, także nada się idealnie. Gra polega na strzelaniu małymi okrągłymi pionkami po mapie tak, aby zająć miejsce na jak największej liczbie wysp. Dodatkowo punktowana jest także przewaga liczebna na konkretnych kontynentach. W trakcie rozgrywki losujemy także zadania lub zdarzenia, które pomagają/utrudniają rozgrywkę np. przez pojawienie się na planszy dodatkowych elementów bądź zmianę zasad. Czas przy tej pozycji upływa w mgnieniu oka i dostarcza mnóstwa emocji.

Tajniacy Duet

Gra planszowa Tajniacy Duet

Tajniacy to jedna z najciekawszych i najpopularniejszych gier drużynowych i imprezowych. Twórcy jednak przygotowali specjalne wydanie, które jest przeznaczone dla dwóch osób. Na czym polega gra? Na stole rozkładamy karty, na których zapisane są konkretne słowa. Druga osoba musi w taki sposób opisać jednym słowem konkretne karty, abyśmy mogli odgadnąć, o które chodzi. Rozgrywka może czasami doprowadzić do kłótni, jednak zwykle wszystko kończy się dobrze.

Neuroshima HEX

Gra planszowa Neuroshima HEX

Neuroshima HEX to strategiczna gra planszowa osadzona w postapokaliptycznym świecie. Gracze wcielają się w dowódców drużyn, które składają się z mutantów i maszyn. Mechanika rozgrywki jest dość prosta i właściwie każdy szybko pojmie, o co tutaj chodzi. Przed każdym z graczy stoją przede wszystkim dwa zadania. Po pierwsze obrona swojej bazy. Po drugie zrobienie wszystkiego, aby zniszczyć oddziały przeciwnika. Wiele satysfakcji przynosi tutaj walka, a szczególnie jej rozstrzygnięcie, ponieważ wiele jednostek dysponuje ostatnim atakiem, jaki zadają przed śmiercią. Dzięki temu całość jest bardzo dynamiczna i pojedynczą rozgrywkę możemy zakończyć już po około 50 minutach.

Scrabble

Gra planszowa Scrabble

Często szukamy bardzo rozbudowanych produkcji, a praktycznie pod nosem mamy klasyki, które chyba nigdy się nie zestarzeją. Scrabble to uniwersalna gra, która nadaje się dla osób praktycznie w każdym wieku. Wystarczy, że umieją czytać, i świetna rozgrywka na długi czas zagwarantowana.

Splendor Pojedynek

Gra planszowa Splendor pojedynek

Splendor Pojedynek to gra przeznaczona dla osób praktycznie w każdym wieku. Na początku rozgrywki losujemy scenariusz i ustawiamy planszę oraz karty. Wygrywa ten, kto jako pierwszy wypełni wszystkie warunki zwycięstwa. Jest to typowa produkcja przeznaczona dla dwóch graczy, i mimo wprowadzenia kilku modyfikacji w stosunku do oryginalnej wersji, nadal zachowuje swoją prostotę, przez co nadaje się nawet dla bardzo początkujących graczy.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.