Oto 9 gier z Xbox Game Pass w 2024 roku, dla których utrzymam subskrypcję przez kolejne 12 miesięcy

W 2024 roku w ramach usługi Xbox Game Pass ponownie pojawi się mnóstwo nowych gier. Na jakie tytuły możemy liczyć? O jakich produkcjach wiemy już teraz?

Xbox Game Pass to usługa, dzięki której za stosunkowo niewielką miesięczną opłatą mogę ogrywać sporo ciekawych produkcji. Aktualnie poznaję opowieść z Far Cry 6. Nie zdecydowałem się na to w okolicach premiery i teraz wykorzystuję okazję, aby bez dodatkowych opłat zanurzyć się w piekło Jary. W ubiegłym roku dzięki Xbox Game Pass poznałem kilka bardzo ciekawych produkcji, z Lies of P na czele. Jak pod tym względem będzie wyglądał 2024 rok? Znamy już dość pokaźną listę produkcji, które trafią do abonamentu, lub są już w nim dostępne. Ja postanowiłem jednak wybrać 9 tytułów, dla których wiem, że utrzymam subskrypcję przez kolejne miesiące.

Star Wars Jedi: Survivor

Pamiętam, jak godzinami zagrywałem się w poprzednią odsłonę serii, czyli Fallen Order. Gra bardzo przypadła mi do gustu, jednak z braku czasu w okolicach premiery Star Wars Jedi: Survivor, odłożyłem ten tytuł na później. Bardzo ucieszyłem się w momencie, kiedy ogłoszono, że kontynuacja pojawi się w Xbox Game Pass. Dalsze losy Cala Kestisa to przygoda, którą zapewne ukończę w kilka wieczorów. Jeśli nie masz w co grać, weź się za Star Wars Jedi: Survivor. Nie pożałujesz.

Open Roads

Screenshot z gry Open Roads

Pierwszym tytułem jest Open Roads, czyli narracyjna gra przygodowa. Opowiada ona o nastolatce, która w towarzystwie matki wyrusza w podróż w poszukiwaniu informacji o swojej zmarłej babci. Uwielbiam gry narracyjne, w których najważniejsza jest historia, więc z wielką chęcią zapoznam się z Open Roads. Premiera zaplanowana jest na 22 lutego.

Frostpunk 2

W pierwszej części Frostpunk zakochałem się do szaleństwa. Spędziłem z tą grą mnóstwo godzin, starając się zapewnić swoim obywatelom jak najlepsze warunki do przeżycia w mroźnym świecie. To, co mnie osobiście przekonuje w oczekiwaniu na kolejną część, to chęć twórców do rozwijania i ulepszania tego, z czym mieliśmy już do czynienia. Wydaje mi się, że w przypadku tego typu gry rewolucja mogłaby nie wyjść na dobre. Dlatego cieszę się, że 2 część będzie po prostu jeszcze bardziej ulepszoną “jedynką”.

S.T.A.L.K.E.R. 2

stalker 2 premiera

Na 2 część Stalkera podobnie jak ja czeka mnóstwo osób. Niestety wojna na Ukrainie pokrzyżowała twórcom plany wcześniejszego wydania gry, jednak zgodnie z najnowszymi informacjami ma ona zadebiutować w 1 kwartale 2024 roku. Powrót do Zony zapowiada się epicko.

Manor Lords

Screensho z gry Manor Lords

Bardzo ciekawie zapowiada się także Manor Lords, czyli polska gra strategiczna osadzona w czasach średniowiecza. Nie miałem jeszcze okazji zagrać, jednak recenzje mówią same za siebie. Rozgrywkę będzie można tutaj podzielić na dwa elementy – strategiczne oraz taktyczne. Naszym zadaniem będzie budowa wiosek i miast, dbanie o zasoby oraz zadowolenie mieszkańców, ale także toczenie bitew z wrogimi oddziałami. Te ostatnie mocno przypominają serię Total War.

Commandos Origins

Screenshot z gry Commandos Origins

Na kolejną (dobrą) odsłonę tej kultowej serii czekam od lat. W tej części poznamy opowieść o początkach grupy komandosów, którzy za linią wroga mieszają szyki Niemców w trakcie II wojny światowej. Według informacji przekazanych przez twórców, zwiedzimy rozmaite tereny, od Afryki, przez Europę zachodnią, front wschodni aż po mroźną Arktykę.

Flintlock Siege of Dawn

Screenshot z gry Flintlock Siege of Dawn

Flintlock Siege of Dawn to RPG akcji osadzone w otwartym świecie, w którym magia i broń palna odgrywają równie ważną rolę. Wcielimy się tutaj w postać pragnącej zemsty Nor Vanek, której towarzyszy istota podobna do lisa. Stanie ona przeciwko hordom wrogów, którzy zostali wypuszczeni z zaświatów przez uśpionych przez wieki bogów.

Microsoft Flight Simulator 2024

Screenshot z gry Microsoft Flight Simulator 2024

Microsoft Flight Simulator to zdecydowanie najlepszy symulator lotniczy, jaki dostępny jest na rynku. W 2024 roku pojawi się kolejna odsłona, w której wszystkiego ma być więcej, lepiej i ładniej. Już nie mogę się doczekać, aby zasiąść za sterami.

Senua’s Saga: Hellblade 2

Screenshot z gry Senua's Saga: Hellblade 2

Poznaliśmy datę premiery Senua’s Saga: Hellblade 2, i ja już teraz przebieram nogami, aby ponownie wejść do tego mrocznego i przytłaczającego świata. Pierwsza część zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Mam nadzieję, że w przypadku kontynuacji będzie co najmniej tak samo dobrze. Debiut na konsolach Xbox zaplanowany jest na 21 maja.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.