Wonka to jedna z najbardziej oczekiwanych premier kinowych tego roku. Produkcja będzie kolejną adaptacją kultowej książki Charlie i fabryka czekolady, która trafiła do czytelników w latach 70′ XX wieku. W niniejszej publikacji znajdziesz wszystkie kluczowe informacje na temat omawianego tytułu.
Spis treści
Premiera filmu Wonka w polskich kinach
Wonka trafi do polskich kin pod koniec obecnego roku. Premiera tytułu w naszym kraju została zaplanowana na czwartek – 14 grudnia, a więc dzień po jego światowym debiucie. Wonka nie jest jednak pierwszą adaptacją książki przytoczonej przeze mnie we wprowadzeniu, a w 2005 roku ukazała się analogiczna produkcja z Johnnym Deppem w roli głównej (pierwsza adaptacja jest jeszcze starsza i liczy sobie dzisiaj ponad 50 lat).
Obsada filmu Wonka
Najważniejszym aktorem, zaangażowanym w produkcję filmu Wonka, jest Timothée Chalamet. Amerykański artysta wcieli się w rolę charyzmatycznego głównego bohatera, a więc to na nim skupi się scenariusz nowego tytułu. Pozostałą część obsady możecie prześledzić poniżej.
- Timothée Chalamet
- Calah Lane
- Keegan-Michael Key
- Paterson Joseph
- Matt Lucas
- Mathew Baynton
- Sally Hawkins
- Rowan Atkinson
- Jim Carter
- Olivia Colman
- Hugh Grant
- Natasha Rothwell
- Rich Fulcher
- Rakhee Thakrar
- Tom Davis
Co ciekawe w produkcji zobaczymy również jednego z najpopularniejszych brytyjskich aktorów, czyli Rowana Atkinsona – znanego przede wszystkim z roli Jasia Fasoli.
Wonka – zarys fabuły
Film Wonka będzie produkcją fantasy z licznymi elementami musicalu, czym ma bezpośrednio nawiązywać do pierwszej adaptacji kultowej książki. Tytuł ponownie opowie historię wyprawy kilku szczęśliwców do fabryki czekolady, której właścicielem jest ekscentryczny Willy Wonka. Przed grudniowym seansem filmu polecam przede wszystkim zapoznać się z filmem Charlie i Fabryka Czekolady z 2005 roku, który w genialny sposób oddawał klimat powieści Roalda Dahla.
Przeczytanie samej książki nie jest konieczne, ale z całą pewnością pozwoli na większą immersję w trakcie oglądania hollywoodzkiej produkcji. Podobnie z resztą jak seans pierwszej adaptacji powieści, czyli filmu z 1971 roku, którego scenariusz współtworzył sam autor przytaczanej powieści.