Apple Watch SE 3 – kiedy premiera? Ile może kosztować nowy smartwatch marki Apple?

Apple Watch SE 3 będzie nowym smartwatchem amerykańskiej marki, który poszerzy portfolio producenta w 2024 roku. Zegarek ma stanowić tańszą alternatywę dla głównej linii urządzeń firmy z Cupertino, a więc najprawdopodobniej ominą go funkcje zaprezentowane podczas premiery Apple Watch’a Series 9 oraz Apple Watch’a Ultra 2.

Apple Watch SE 3 – kiedy premiera?

Zegarek Apple

Nowy smartwatch ma pojawić się na rynku jesienią 2024 roku. Urządzenie najprawdopodobniej zostanie zaprezentowane podczas corocznej wrześniowej konferencji Apple, której głównym punktem jest zawsze pokaz kolejnej odsłony iPhone’a. Mark Gurman – czyli dziennikarz publikujący na portalu Bloomberg, a także źródło wielu zakulisowych informacji z branży technologicznej – zasugerował, że Apple Watch SE 3 ma kontynuować dwuletni cykl wydawniczy, co dodatkowo wzmacnia teorie sugerujące, że zegarek zostanie zaprezentowany we wrześniu przyszłego roku. Poprzednie wersje urządzenia trafiły bowiem do sprzedaży w analogicznym miesiącu w 2020 roku (Apple Watch SE) oraz 2022 roku (Apple Watch SE 2).

Ile może kosztować nowy smartwatch marki Apple?

Smartwatche z serii SE są tańszymi alternatywami dla droższych zegarków amerykańskiej marki. Aktualny model urządzenia zadebiutował na rynku w cenie 1599 złotych za wersję z kopertą 40 mm oraz łącznością LTE. Dodatkowo jeśli spojrzymy na tegorocznego Apple Watch’a 9 to szybko zorientujemy się, że półka cenowa przekraczająca 2000 złotych również została zagospodarowana przez amerykańską marką.

Podejrzewam więc, że Apple Watch SE 3 zadebiutuje w kwocie, która nie przekroczy 1800 złotych w najwyższej konfiguracji i wyniesie około 1400 złotych w najtańszej opcji (najmniejsza koperta oraz brak łączności LTE). Ostateczna cena urządzenia może ulec zmianie pod wpływem ewoluującej sytuacji ekonomicznej na świecie, choć jednocześnie wątpię, aby odbiegała ona mocno od moich przewidywań.

Jakie zmiany wprowadzi Apple Watch SE 3?

Zegarek marki Apple

Apple Watch SE 3 będzie dostępny w dwóch rozmiarach, które najprawdopodobniej zostaną skopiowane z modelu Series 7. Oznacza to, że nowy smartwatch zadebiutuje z kopertami w rozmiarze 41 mm oraz 45 mm. Pod względem specyfikacji spodziewam się również aktualizacji procesora z układu S8 do – zaprezentowanego ostatniej jesieni – chipsetu S9.

Nowa jednostka wpłynie nie tylko na poprawę wydajności smartwatcha, ale i na lepsze działanie inteligentnego asystenta, czyli SIRI. Przyznam jednak, że istnieje pewna kluczowa kwestia, o której wiemy jak na razie nie wiele, a która wydaje się prawdziwą bolączką poprzednich wersji omawianego zegarka. Mowa o żywotności jego baterii.

Apple Watch SE 2 jest w stanie pracować około 18 godzin po pojedynczym naładowaniu, co przy bardziej intensywnym korzystaniu przekłada się na konieczność codziennego podłączania urządzenia do ładowarki. Mam więc ogromną nadzieję, że amerykańska marka poprawi osiągi przyszłorocznego przedstawiciela serii SE.