Thorgal zrzuci z tronu Wiedźmina? Sprawdź, co wiemy o nowej grze studia Mighty Koi – trailer, fabuła, rozgrywka

Sprawdź, co już wiemy na temat gry Thorgal, która jest tworzona przez polskie studio Mighty Koi.

Czy zespół, który jest tworzony przez około 100 osób ma szansę na produkcję gry, która będzie mogła zagrozić nadchodzącej, 4 odsłonie serii Wiedźmin? O tym przekonamy się za jakiś czas za sprawą tytułu Thorgal, który jest tworzony przez warszawskiego studio Mighty Koi, które powstało zaledwie dwa lata temu, w 2022 roku.

Krótka historia Thorgala

Thorgal to seria komiksów autorstwa scenarzysty Jeana Van Hamme’a oraz polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego. Opowieść jest połączeniem fantasy, science-fiction oraz dramatu historycznego, który garściami czerpie z mitologii nordyckiej. Thorgal zadebiutował jako odcinkowa seria w belgijskim magazynie Le Journal De Tintin w 1977 roku. Od 1980 była wydawana w oddzielnych tomach. Do tej pory seria doczekała się publikacji w 18 językach i sprzedała się na całym świecie w ilości około 16 milionów egzemplarzy.

Materiały z gry Thorgal

Oryginalni twórcy zakończyli prace nad tworzeniem komiksu w 2006 roku (Van Hamme) oraz w 2018 roku (Rosiński). Ich miejsce zajęli scenarzyści Yves Sente, Xavier Dorison, Yann oraz rysownik Fred Vignaux. Seria doczekała się kilku pobocznych cykli oraz powieści, słuchowiska, gier planszowych czy komputerowych. Za sprawą studia Mighty Koi pojawi się kolejna z nich.

Akcja Thorgala toczy się w czasach średniowiecza i rozpoczyna się w Skandynawii. Tytułowy bohater Thorgal Aegirsson, który jako dziecko został przygarnięty i wychowany przez wikingów, został skazany przez władcę Gandalfa Szalonego na śmierć za romans z jego córką. Thorgal jednak pokonuje Gandalfa, poślubia Aaricię i osiedla się wraz z nią oraz synem na odludnej wyspie. W pewnym momencie w ich życiu pjawia się tajemnicza najemniczka Kriss de Valnor, która podkochuje się w Thorgalu, jednocześnie pałając do niego nienawiścią za to, że ją odrzucił. Ta wplątuje go oraz jego rodzinę w różne intrygi, które rzucają całą rodzinę w odległe miejsca na świecie. Wraz z kolejnymi tomami będziemy poznawać bohaterów jeszcze lepiej, w tym tajemnicę pochodzenia Thorgala oraz nadprzyrodzone umiejętności jego dzieci.

Materiały z gry Thorgal

Główna seria doczekała się łącznie 41 tomów oraz 4 serii pobocznych, co daje łącznie 70 opowieści graficznych osadzonych w tym uniwersum.

Rękawica rzucona Wiedźminowi

Twórcy z Mighty Koi zapewniają, że Thorgal będzie grą przygodową grą akcji z elementami RPG. Na papierze wszystko wygląda bardzo dobrze, ponieważ za produkcję odpowiedzialni są ludzie, którzy wcześniej pracowali w takich miejscach jak m.in. From Software, Wargaming, Ubisoft, Konami czy Square Enix. W jednym z komunikatów możemy przeczytać:

Mighty Koi, założone w 2022 roku studio gier, chce udowodnić że “Wiedźmin” nie jest jedyną polską historią fantasy która może zawojować świat. Studio posiada prawa do dwóch elektryzujących tytułów, które dają twórcom ogromne możliwości kreacji. (…) Mighty Koi Studio z dużą ambicją podchodzi do swoich planów, anonsując dwa tytuły AA+/AAA i angażując do projektów doświadczonych ekspertów ze świata gier i animacji – aktualnie zespół liczy ponad 100 osób, a do końca roku liczba ma się podwoić oraz angażowane mają być zewnętrzne studia.  Mighty Koi liczy, że nadchodzące produkcje zawojują nie tylko polski, ale i zagraniczny rynek gier i podobnie jak “Wiedźmin” uczynią z polskiej literatury fantasy produkt na światowym poziomie. 

Materiały z gry Thorgal

Gra będzie tworzona na silniku Unreal Engine 5 i ma wynieść rozgrywkę na jeszcze wyższy poziom. Twórcy celują w tytuł AA+/AAA. Jeśli chodzi o premierę, nie jest znana nawet przybliżona data. Możemy się jednak spodziewać, że poczekamy jeszcze minimum 3 lata.

Trailer

W serwisie IGN pojawił się pierwszy zwiastun produkcji, który możecie zobaczyć poniżej.

Thorgal to nie jedyna gra, którą tworzą Polacy z Mighty Koi. Drugim tytułem jest The Night Wanderer, na podstawie serii Pan Lodowego Ogrodu autorstwa Jacka Grzędowicza.

To aktualnie wszystkie informacje jakie mamy na temat nadchodzącej gry Thorgal. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, zaktualizuję ten tekst.