Wystawa z udziałem Samsung The Frame, czyli dzieło sztuki na dziele sztuki

Do 10 maja fani współczesnych ilustracji będą mieli okazję podziwiać wystawę “Zieta Ilustrowany”, której głównym celem jest promocja młodych artystów interpretujących na nowo twórczość Oskara Zięty. Intrygującym elementem wystawy będzie udział Samsunga, którego topowe telewizory The Frame staną się płótnem dla niektórych obrazów.

Dieta Ilustrowany – nowy projekt artystyczny z udziałem Samsunga

Samsung Oskar Zieta pokaz warszawa

Oskar Zięta to słynny polski projektant, który zdobył rozpoznawalność dzięki autorskiej technologii deformacji blachy o nazwie FiDU, którą wykorzystuje w swoich projektach architektonicznych. Jego osiągnięcia zostały uhonorowane licznych nagrodami, takimi jak: Red Dot Design Award, Schweizer Design Preis, Nagroda Niemieckiej Rady Wzornictwa czy Audi Mentor Prize. Ponadto artysta jest również autorem statuetki Design Alive Awards.

Projekt “Zieta Ilustrowany” to inicjatywa, do której zaproszono młodych polskich ilustratorów. Ich nowe dzieła są osobistymi interpretacjami prac Oskara Zięty, co buduje intrygującą chemię między autorami prac a artystą, który stoi za ich pierwotnymi wersjami. Prace będące efektem projektu można podziwiać do 10 maja na wystawie w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. 

Najważniejsze funkcje telewizorów Samsung The Frame

Samsung telewizor z serii The Frame
  • Matowa powłoka ekranu eliminuje refleksy i odblaski, zapewniając idealne warunki do oglądania obrazów i ilustracji. Nawet w słoneczny dzień możesz więc podziwiać detale i tekstury dzieł sztuki bez rozpraszających czynników. Dodatkowo certyfikat Validated ArtfulColor od marki Pantone potwierdza wierność odwzorowania kolorów, zgodną z rygorystycznymi standardami firmy.
  • Wymienne ramki w dwóch stylach – nowoczesnym i klasycznym – pozwalają dopasować wygląd telewizora do twojego wnętrza. Możesz też wybrać ramkę pasującą do konkretnego dzieła, które planujesz wyświetlić.
  • Tryb Sztuka zamienia twój salon w prywatną galerię. Dodatkowo możesz wyświetlać obrazy z bogatej kolekcji Art Store, obejmującej ponad 2500 dzieł w różnych stylach. Nowością jest usługa Art Store Streaming, która umożliwia wygodne wyszukiwanie i wyświetlanie dzieł na smartfonie.
  • Warto dodać, że każdy telewizor z serii The Frame możesz ustawić na stylowym stojaku lub powiesić na ścianie. Dostępny jest również obrotowy uchwyt, który pozwala na wyświetlanie obrazu w pionie lub poziomie.