Tekken 8 demo — data premiery, postacie, zawartość. Wszystko, co wiemy o wersji demonstracyjnej na PS5, PC i Xbox Series X

Jeśli nie możecie się doczekać premiery gry Tekken 8, to mam dla Was dobrą wiadomość. Już niebawem wszyscy chętni będą mogli wypróbować najnowszą odsłonę kultowej serii bijatyk, a to za sprawą wersji demo. Co o niej wiemy? Co oferuje?

Tekken 8 — data premiery i dostępność demo

Demo Tekken 8 w pierwszej kolejności trafi do posiadaczy PlayStation 5, a nastąpi to już 14 grudnia. Kolejne platformy, takie jak Xbox Series X/S i PC (Steam), otrzymają dostęp do wersji demonstracyjnej 21 grudnia.

Co zawiera demo Tekken 8?

Demo Tekken 8 pozwoli graczom na wypróbowanie kilku najważniejszych trybów rozgrywki. Znajdzie się w nim pierwszy rozdział kampanii fabularnej gry zatytułowany The Dark Awakens. Dodatkowo gracze będą mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności w lokalnym trybie walki versus. To jednak nie wszystko, twórcy pozwolą nam wypróbować zupełnie nowy tryb rozgrywki — Arcade Quest, który powstał specjalnie z myślą o Tekken 8. O co w nim chodzi?

Arcade Quest to innowacyjny tryb dla jednego gracza. W jego ramach, gracze tworzą swojego awatara i przemierzają cyfrowe salony gier, w których biorą udział w emocjonujących pojedynkach. To nowe podejście do rozgrywki jednoosobowej, ma, zdaniem twórców, przywrócić wspomnienia z czasów popularności salonów gier, na których to seria Tekken debiutowała.

Tekken 8 demo — lista postaci

Demo Tekken 8 zaoferuje nam do wyboru zaledwie cztery postacie, ale wieloletni fani serii powinni być zadowoleni, bowiem będą to:

  • Jin
  • Kazuya
  • Paul
  • Nina

Do tego możemy liczyć na trzy areny do walk:

  • Urban Square (nocą)
  • Yakushima
  • Sanctum

Warto podkreślić, że postępy z dema nie przejdą do pełniej wersji gry, a także nie otrzymamy możliwości rywalizacji online.

Data premiery Tekken 8 już jest

Pełna wersja Tekken 8 ujrzy światło dzienne 26 stycznia 2024 roku. Gra pojawi się równocześnie na konsolach PlayStation 5, Xbox Series X|S, jak i PC.

Bandai Namco obiecuje, że najnowszy rozdział sagi zostanie nam przedstawiony w wyjątkowo filmowej kampanii dla jednego gracza, w której to Jin Kazama, główny bohater najnowszej odsłony, stanie do pojedynku ze swoim ojcem, Kazuyą Mishimą. Warto jednak podkreślić, że Tekken 8 nie skupi się wyłącznie na głównym wątku fabularnym. Oddzielne epizody postaci odkryją indywidualne historie każdej z nich. To ma zapewnić graczom pełniejszy wgląd w świat gry, rozszerzając doświadczenie poza główny nurt narracji.