Od Skody Octavii do niemieckiego U-Boota. Te klocki pomysłowością biją LEGO na głowę

Wymarzony zestaw LEGO? Nie musisz odkładać na klocki z Dani. Polski odpowiednik jest nie tylko tańszy, ale ma też bogatą i dość nietypową ofertę. Sprawdzamy, jakie zestawy kupisz od rodzimego producenta.

Klocki LEGO i ich plastikowa kraina radości obrosły już legendą. W latach 80. oryginalny zestaw z Danii był jednym z największych marzeń każdego dziecka. Dziś, choć na rynku ofert na podobne artykuły jest więcej, produkty skandynawskiej marki cieszą się niemalejącym powodzeniem. Warto jednak czasem przyjrzeć się innym propozycjom ze sklepowych półek, takim jak na przykład zestawy COBI, które nie dość, że słynnym klockom dorównują, to są jeszcze od nich znacznie tańsze.

Klocki z Polski lepsze niż LEGO

COBI to polska marka, która swoją działalność rozpoczęła w 1987 roku od produkcji puzzli i gier planszowych, a pierwsze zestawy klocków konstrukcyjnych zaprezentowała w roku 1992. Porównywalne z jakością swoich duńskich odpowiedników klocki COBI dostępne są dziś w niespotykanych nigdzie indziej zestawach. Tak jak LEGO, wydając kolejne odsłony swoich serii, skupia się na codziennym, wypełnionym zabawą życiem, postaciach z gier, filmów i bajek, tak COBI największą popularność zyskuje, oferując młodym użytkownikom zestawy o tematyce historycznej i modelarskiej.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w chwili, gdy LEGO w 2011 roku utraciły ochronę patentową, polska marka wdrożyła do sprzedaży zestawy, które są w pełni z tymi duńskimi kompatybilne. Wysoka jakość i przystępna cena sprawiają, że klocki polskiego producenta cieszą się zainteresowaniem i uznaniem nie tylko tej młodszej, ale i starszej grupy klientów.

Klocki COBI – najciekawsze zestawy

Skoro o interesującej ofercie klocków od COBI wspomnieliśmy, należałoby przedstawić kilka pozycji marki. Zapraszamy zatem do zapoznania się z najciekawszymi naszym zdaniem zestawami polskiego producenta.

Citroen Traction 11CVBL – Executive Edition

Zestaw klocków zawierający 300 elementów umożliwia zbudowanie modelu francuskiego samochodu Citroen Traction 11 CV BL, produkowanego w latach 1937-1957. W zestawie oprócz pojazdu znajdziemy figurkę Generała Charlesa Delestraint. Skala modelu: 1:35.

klocki cobi citroen traction

Aktualną ofertę na zestaw Citroen Traction 11CVBL – Executive Edition w cenie 119,90 złotych znajdziesz na stornie sklepu.

U-Boot U-96 Typ VIIC

Zestaw zawiera 444 elementy, z których zbudujesz model słynnego, pochodzącego z 1940 roku okrętu podwodnego U-96. Długość konstrukcji to 46,6 cm. Skala modelu: 1:144.

klocki cobi u-boot u-96

Aktualną ofertę na zestaw U-Boot U-96 Typ VIIC w cenie 159,80 złotych znajdziesz na stornie sklepu.

Sturmpanzerwagen A7V

Zestaw klocków, z którego złożysz znany z okresu Wielkiej Wojny niemiecki czołg Sturmpanzerwagen A7V, to 444 elementy. Wśród nich znajdziesz ruchome gąsienice, lufy dział, koła i karabiny maszynowe. Skala modelu: 1:35.

sturmpanzerwagen cobi klocki

Aktualną ofertę na zestaw Sturmpanzerwagen A7V w cenie 209,80 złotych znajdziesz na stornie sklepu.

Sikorsky UH-60 Black Hawk – Edycja Limitowana

Zestaw 1080 klocków konstrukcyjnych pozwala na wierne odwzorowanie wielozadaniowego amerykańskiego śmigłowca. Załogę słynnego pojazdu powietrznego stanowią dwaj piloci. W wersji limitowanej otrzymujemy dodatkowo figurkę prezydenta oraz żołnierza Gwardii Honorowej. Skala modelu: 1:32.

Sikorsky UH-60 Black Hawk cobi klocki limitowana

Aktualną ofertę na zestaw Sikorsky UH-60 Black Hawk – edycja limitowana w cenie 329,80 złotych znajdziesz na stornie sklepu.

Maserati MC20 Cielo – Executive Edition

Jak wspomnieliśmy, zestawy COBI to nie tylko nauka historii. To również ciekawe propozycje dla pasjonatów modelarstwa. W specjalnej edycji uwieczniono nowy model Maserati MC20 Cielo, którego liczba dostępnych egzemplarzy PrimaSerie to zaledwie 65 sztuk. Zestaw składa się z 2312 elementów. Długość konstrukcji to 39 cm. Skala modelu: 1:12.

maserati mc20 cielo cobi klocki

Aktualną ofertę na zestaw Maserati MC20 Cielo – Executive Edition w cenie 599,90 złotych znajdziesz na stornie sklepu.

Trabant 601 S Deluxe – Edycja Limitowana:

Jeden z najnowszych zestawów modelarskich COBI pozwala na odtworzenie legendarnego automobilu. Z zestawu 1610 elementów stworzysz mierzący 30 cm długości, wydany na oryginalnej licencji marki TRABANT, wyposażony w ruchome elementy samochód. Model wyobraża limitowaną edycję pojazdu, który w wersji Deluxe występował z białym dachem. Skala modelu: 1:12.

Trabant 601 S Deluxe Cobi Edycja Limitowana

Aktualną ofertę na zestaw Trabant 601 S Deluxe – Edycja Limitowana w cenie 439,90 złotych znajdziesz na stornie sklepu.

Kriegslokomotive Baureihe 52:

Kolejna propozycja dla miłośników historii, to zbudowany z 2476 elementów model Kriegslokomotive Baureihe 52 – niemieckiej lokomotywy z okresu II wojny światowej. Szary kolor pojazdu to odwzorowanie oryginalnego kamuflażu stosowanego przez niemieckie wojska w tym okresie. Długość konstrukcji to 69 cm. Skala modelu: 1:35.

Cobi Kriegslokomotive Baureihe 52

Aktualną ofertę na zestaw Kriegslokomotive Baureihe 52 w cenie 899,00 złotych znajdziesz na stornie sklepu.

Battleship Tirpitz – Executive Edition:

Rozbudowany zestaw klocków COBI z serii Historical Collection zawiera aż 2960 elementów. Model brata-bliźniaka okrętu Bismarck, który zatonął na norweskich wodach w 1944 roku, mierzy aż 84,5 cm długości. Skala modelu: 1:300.

Battleship Tirpitz - Executive Edition Cobi

Aktualną ofertę na zestaw Battleship Tirpitz – Executive Edition w cenie 969,90 złotych znajdziesz na stornie sklepu.

Jeśli poszukujesz więcej tematów związanych z zabawą i rozrywką, mogą zainteresować Cię nasze propozycje darmowych gier od Epic Games Store.