Sprawdź nowy system TOS 6 od TerraMaster  i wygraj iPhona!

TerraMaster zaprezentował niedawno nową wersję swojego systemu operacyjnego TOS 6 przeznaczonego dla urządzeń NAS. Ten jest dostępny na chwilę obecną w fazie testów dla niektórych produktów producenta. Z tego względu TerraMaster postanowiło zainicjować program Insider dla swoich użytkowników. Ma to zachęcić zainteresowanych do wypróbowania TOS 6. Dodatkowo uczestnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w testach moją szansę wygrać atrakcyjne nagrody. Producent przygotował dla nich specjalny konkurs.

TerraMaster od lat produkuje przeróżne produkty NAS przeznaczone do zastosowań zarówno domowych, jak i profesjonalnych. Niektóre z nich zostały zaprojektowane specjalnie by umożliwić edycję wideo, a inne nadają się do montażu w szafach serwerowych.

TOS 6 – co nowego?

Wraz z nową wersją systemu TOS 6 wprowadzono kilka zmian. Przede wszystkim postanowiono na nowy projekt interfejsu, przejście do najnowszej wersji jądra Linuksa 6.1 LTS. Dzięki temu udało się ulepszyć interakcje z użytkownikiem, udostępnić więcej opcji kontroli uprawnień czy funkcji bezpieczeństwa SPC, która wpływa na ogólne zabezpieczenie całego systemu. 

System TOS 6 główny interfejs 3

Nowy interfejs nadaje TOS 6 prostszy i bardziej nowoczesny wygląd. Operacje użytkownika są łatwiejsze, choćby dzięki możliwości wyszukiwania słów kluczowych czy szybkim skrótom. Również nasze dane są bezpieczniejsze, a wszystko to w połączeniu z większą wydajnością i niezawodnością systemu. TOS 6 oferuje również 13 zaawansowanych strategii zarządzania uprawnieniami, zapewniających większą kontrolę i zaspokajających potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Jak dołączyć do programu Insider?

Aby dołączyć do Insider Preview, musisz wysłać e-mail do TerraMaster na adres service@terra-master.com. Pamiętaj, by przed złożeniem wniosku założyć konto na stronie producenta. Gdy zostaniesz członkiem programu Insider, otrzymasz łącze do pobrania wersji zapoznawczej TOS 6, umożliwiające jego zainstalowanie i rozpoczęcie korzystania z nowych funkcji. 

System TOS 6 zarządzanie z poziomu komputera

Pamięta też, że udostępniona wersją TOS 6 dalej znajduje się w fazie testów, dlatego w przypadku niektórych funkcji mogą występować błędy, a niektóre elementy mogą nie być jeszcze w pełni rozwinięte. Z tego powodu sugeruje się wykonanie kopii zapasowej danych przed instalacją systemu operacyjnego. 

Na chwilę obecną TOS 6 jest dostępny wyłącznie do celów osobistych testów, dlatego nie należy go udostępniać innym osobom. Na tę chwilę producent przygotował tylko wersję, która zainstalujemy na urządzeniach TNAS posiadających procesor w architekturze x86, takich jak dwudyskowe serie 220 i 221 czy czterodyskowe modele 420, 421, 422 i 450.

Przetestuj system TOS 6 wygraj iPhona 15

Jak wygrać nagrody? Nic prostrzego, wystarczy wziąc udział w testach systemu TOS 6. Przekazać opinie na jego temat, czy zgłaszać ewentualne problemy, na które natrafimy czy podzielić się własnymi sugestiami jak jeszcze można usprawnić działanie systemu.

Konkurs prowadzony przez TerraMaster jest dostępny dla użytkowników z całego świata. Jednak czasu na rejestrację zostało niewiele, ponieważ 15 listopada kończy się przyjmowanie zgłoszeń biorących udział losowaniu. Oczekuje się, że lista zwycięzców zostanie ogłoszona na oficjalnej stronie TerraMaster natomiast do 30 listopada 2023 r.

Apple iPhone 15 Plus

A co jest do wygrania? Pierwsze miejsce dostanie nowiutkiego iPhone 15! Dodatkowo zostaną rozlosowane trzy jednostki najnowszego serwera NAS TerraMaster F2-212! Jakby tego było mało każdy zarejestrowany użytkownik otrzyma również kupon zniżkowy o wartości 30 dolarów do oficjalnego sklepu TerraMaster.

Uwaga: szczegóły i zasady wydarzenia mogą ulec zmianie. Najnowsze informacje i warunki można znaleźć na oficjalnej stronie TerraMaster.