Spotify zaprezentowało kolejną funkcję! Do czego służy Spotify Jam? Jak włączyć nową opcję?

Spotify jest obecnie jedną z najpopularniejszych aplikacji do streamingu muzyki. Program posiada ponad 550 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie, a w jego kolekcji znajdziemy około 100 milionów utworów. Co ciekawe, według branżowych doniesień tylko w drugim kwartale obecnego roku do aplikacji dołączyło ponad 36 milionów nowych słuchaczy.

Te ogromny liczby naturalnie prowadzą do nieustannych modernizacji najpopularniejszych funkcji serwisu oraz dodawaniu nowych, użytecznych opcji. Przyznam, że część ostatnich zmian nie do końca przypadła mi do gustu (np. zablokowanie możliwości dodania konkretnej playlisty do ekranu głównego lub zastosowanie inteligentnych rekomendacji), ale najnowsza z nich zapowiada się całkiem nieźle.

Na czym polega funkcja Spotify Jam?

Spotify

Głównym założeniem funkcji Spotify Jam jest sprawienie, że wspólne słuchanie muzyki w grupie (wśród osób będących użytkownikami omawianego serwisu) stanie się o wiele bardziej komfortowe. W notatce prasowej utworzonej przez przedstawicieli aplikacji możemy przeczytać, że: Jam opiera się na niektórych z popularnych funkcji Spotify, takich jak Blend i współtworzenie playlist, i łączy je z technologią personalizacji, aby słuchanie w grupie było jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze.

W tym celu funkcja umożliwi tworzenie oraz kontrolowanie kolejki przez kilku użytkowników, rozszerzanie playlist o rekomendacje dostosowane do grupy, a także możliwość podejrzenia kto dodał konkretną piosenkę do trwającej kolejki. Spotify Jam zostało już dodane do aplikacji, a więc każdy użytkownik może przetestować jego użyteczność.

Jak włączyć funkcję Spotify Jam?

W celu uruchomienia funkcji należy w pierwszej kolejności rozpocząć odtwarzanie playlisty, utworu lub albumu, który ma stanowić tło wspólnego słuchania. Warto jednak wiedzieć, że musi tego dokonać użytkownik posiadający Spotify Premium. W drugiej kolejności aplikacja wymaga rozwinięcia opcji odtwarzania (trzy kropki znajdujące się w prawym, górnym rogu – pierwszy zrzut ekranu), wśród których znajdziecie funkcję Jams.

Zaproszenie znajomych jest możliwe na trzy sposoby. Możecie włączyć Bluetooth na swoich smartfonach, a następnie połączyć je ze sobą, wybrać skanowanie kodu QR widocznego w aplikacji lub podłączyć się do współtworzenia kolejki przy pomocy specjalnego linku (wyświetlanego w aplikacji). Na stronie serwisu przeczytamy, że do Spotify Jams mogą zostać zaproszone także osoby nie posiadającego wykupionego konta Premium.

Sprawdź aktualną cenę Spotify Premium

spotify jams

Spotify oferuje obecnie cztery plany Premium, a każdy z nich został skierowany do nieco innych użytkowników. Najtańszy program został przeznaczony dla studentów – w ich przypadku korzystanie z serwisu jest możliwe już za 9.99 złotych miesięcznie.

  • Plan Family | Cena: 29.99 złotych
  • Plan Duo | Cena: 24.99 złotych
  • Plan Individual | Cena: 19.99 złotych
  • Plan Student | Cena: 9.99 złotych

Szczegółowe informacje dotyczące każdego z powyższych planów znajdziecie na oficjalnej stronie Spotify.