East New York – kiedy 2 sezon? Czy serial otrzyma kontynuację?

East New York to policyjny serial, zdobywający w ostatnim czasie sporą popularność na platformie HBO MAX. Tytuł został wyprodukowany przez amerykańską stację telewizyjną CBS, na której oryginalnie transmitowane były jego odcinki. Pierwszy epizod serialu zadebiutował na ekranach w 2022 roku.

O czym jest serial East New York?

Scenariusz East New York skupiony jest na postaci funkcjonariuszki Reginy Haywood, która w swojej jednostce pełni rolę zastępcy inspektora. Serial opowiada zarówno o zawodowych aspektach życia głównej bohaterki, jak i porusza jej prywatne dylematy. Produkcja posiada obecnie jeden sezon, składający się z 21 części. Wszystkie epizody są dostępne do obejrzenia na platformie HBO MAX. Według serwisu IMDb najwyżej oceniane odcinki serialu to epizody: 9 oraz 21.

Warto również wiedzieć, że większość scen nagranych na potrzeby East New York faktycznie rozgrywa się na terenie wschodniego Nowego Yorku. Tło całej produkcji stanowią więc krajobrazy, które realnie mogłyby towarzyszyć przedstawicielom komisariatu numer 74. – gdyby taka jednostka naprawdę pracowała na tym obszarze. Jak podaje jednak portal Parade, w rzeczywistości wschodnia część Nowego Yorku pozostaje pod protekcją 75-tego komisariatu.

Obsada serialu East New York

Kadr z serialu east new york

W rolę głównej bohaterki wciela się aktorka Amanda Warren, którą fani mogą kojarzyć także z takich filmów jak Trzy billboardy za Ebbing, Missouri czy Roman J. Israel.

  • Amanda Warren
  • Kevin Rankin
  • Richard Kind
  • Elizabeth Rodriguez
  • Olivia Luccardi
  • Lavel Schley
  • Ruben Santiago-Hudson
  • Jimmy Smits

Wymienieni powyżej aktorzy to oczywiście ta część obsady, która pojawia się w największej ilości odcinków serialu.

East New York – czy dostaniemy 2 sezon?

Kadr z serialu east new york

Niestety nie mam dobrych wiadomości dla fanów serialu East New York, ponieważ 2 sezon tytułu najprawdopodobniej nigdy nie zostanie nakręcony. Stacja CBS poinformowała o anulowaniu produkcji, co niemalże jednoznacznie przekreśla szansę na powstanie jej kontynuacji. Według portalu Deadline problemem przy realizacji kolejnych odcinków miały okazać się nieporozumienia związane z budżetem serialu. Portal podkreśla także, że CBS miało zażądać praw do streamingu, które wykraczały poza standardowe układy miedzy platformami VOD a stacjami telewizyjnymi.