Drzwi Schronu 33 otworzą się w ten czwartek. Zostajesz w środku czy wychodzisz?

Kultowa seria gier osadzonych w uniwersum Fallout’a doczeka się swojego ekranowego odpowiednika. Amazon Prime Video oficjalnie zapowiedział serial, którego tłem będą postapokaliptyczne krajobrazy Stanów Zjednoczonych. W niniejszej publikacji znajdziesz wszystkie aktualne informacje na temat omawianej produkcji.

Fallout – kiedy premiera serialu?

Lucy z serialu Fallout

W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź ze strony amerykańskiego Amazon Prime, według której debiut produkcji nastąpi w drugim kwartale 2024 roku. Serial ma zostać podzielony na 8 odcinków, a wstępna data premiery dzieła to czwartek – 11 kwietnia. Oznacza to, że tytuł trafi do fanów znacznie wcześniej niż kolejna gra z tego samego uniwersum, na temat której wiemy z resztą jak na razie bardzo niewiele (poza tym, że faktyczne prace nad nią rozpoczną się dopiero po sfinalizowaniu gigantycznego projektu, jaki jest TES VI).

O czym będzie serial Fallout?

Zbliżający się do swojej premiery serial nie będzie bezpośrednią adaptacją przygód przedstawionych w ramach gier z omawianego uniwersum. Mimo to ma on zostać włączony do kanonu, którego trzon stanowią dotychczasowe produkcje Bethesdy. Wśród wstępnych informacji pojawiła się również wiadomość sugerująca, że akcja serialu rozegra się na terenie postapokaliptycznego Los Angeles, a akcja scenariusza rozpocznie się na 219 lat po zakończeniu wojny nuklearnej między światowymi mocarstwami.

Producentami wykonawczymi tytułu będą Jonathan Nolan oraz Lisa Joy, czyli twórcy popularnego niegdyś Westworld. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Nolan będzie również reżyserem trzech pierwszych epizodów Fallout’a. W oficjalnych wiadomościach Amazon podkreślił, że produkcja będzie dostępna tylko i wyłącznie w serwisie Prime Video, a do jej powstania zaangażowano kluczową dla Bethesdy postać, czyli Todda Howarda.

Z wstępnych informacji wiemy również, że serial ma zawierać elementy satyry, eksplorując kulturę podziałów, nierówności społecznych oraz tematykę dzielenia ludzi na tych, którzy mieli szanse przetrwać w schronach oraz tych, którzy byli pozostawieni na powierzchni. Produkcja ma zostać utrzymana w duchu charakterystycznego dla gier Fallout humoru, a dodatkowo na ekranach telewizorów zobaczymy powrót kultowego Vault Boy’a.

Gdzie obejrzeć zwiastun serialu?

Poza pierwszym teaserem, do sieci trafił do także debiutancki trailer produkcji. Dwuminutowy materiał przedstawia mroczny i postapokaliptyczny świat, w którym rozgrywa się akcja serialu. W zwiastunie widzimy zniszczone miasta, niebezpieczne mutanty i ikoniczne elementy serii, takie jak niebieskie stroje głównych bohaterów.

Pierwsze plakaty promujące serial

W sieci pojawiły się już pierwsze plakaty, których zadaniem jest promowanie serialu przed jego debiutem. Wszystkie grafiki zostały wystylizowane w klimacie Fallout’a i możemy na nich podziwiać 3 główne postacie z nadchodzącej produkcji.

Fallout plakat fabuła
Fallout plakat nowy
Fallout plakat kiedy premiera

Poznaliśmy już część obsady serialu

Hełm z gry Fallout

Część obsady Fallout’a została już oficjalnie ogłoszona, a wśród najpopularniejszych nazwisk znajdują się tacy aktorzy jak Ella Purnell (występowała między innymi w Czarownicy), Walton Goggins (znany z roli w Nienawistnej Ósemce) czy Aaron Moten (kojarzony z filmem Wyzwolenie).

  • Lucy (Ella Purnell): Główna bohaterka serialu, która wychodzi z podziemnego schronu po 219 latach od wybuchu wojny nuklearnej. Całe jej dotychczasowe życie spędziła w bunkrze, gdzie wszelkie potrzeby były zaspokajane przez innych, a teraz musi przystosować się do brutalnego, zmutowanego świata na powierzchni.
  • Kyle MacLachlan (Hank): Aktor wciela się w postać Hanka, nadzorcy schronu, a zarazem ojca Lucyi. Jego rola jest kluczowa w kontekście utrzymania porządku i stabilności w społeczności schronu.
  • Maximus (Aaron Moten): Postać, która dorastała na powierzchni, w zamkniętym społeczeństwie zwanym Bractwem Stali. Maximus jest aspirującym żołnierzem, a jego historia łączy się z życiem Lucy, gdy oboje wyruszają na powierzchnię.
  • The Ghoul (Walton Goggins): Tajemniczy łowca nagród, znany jako The Ghoul. Niegdyś był on zwykłym człowiekiem, ale po wojnie nuklearnej przemienił się w bezlitosnego, nieludzkiego łowcę.
  • Wilzig (Michael Emerson): Aktor Michael Emerson gra postać Wilziga, enigmatycznego badacza, który ma odgrywać ważną rolę w fabule całego serialu.
  • Inni członkowie Bractwa Stali: W serialu pojawi się także grupa żołnierzy z Bractwa Stali, noszących potężne zbroje i odgrywających istotną rolę w utrzymaniu porządku na powierzchni.

Powyżej znajdziecie szereg najważniejszych informacji na temat bohaterów w nowym serialu, które zaczerpnąłem z niedawnego wywiadu, jaki twórcy produkcji udzielili dla Vanity Fair.