Czy znajomość gry Fallout przyda się podczas oglądania serialu? No tak średnio bym powiedział, tak średnio

Nowe dzieło Amazon Prime będzie najgłośniejszą premierą tego miesiąca i zarazem jedną z najważniejszych serialowych ekranizacji gier. Tytuł pojawi się na wspomnianym serwisie w najbliższy czwartek – 11 kwietnia – a więc do jego debiutu zostało zaledwie kilka dni.

Czy powinienem znać fabułę gier przed seansem serialu Fallout?

Lucy z serialu Fallout

Znajomość gry nie jest konieczna do zrozumienia serialu Fallout, ponieważ jego fabuła ma nawiązywać do dzieła Bethesdy w luźny – polegający bardziej na easter eggach oraz wewnętrznych żartach – sposób. Historia zawarta w scenariuszu najnowszej produkcji Prime Video nie będzie więc stawiała przed widzami tak wysokiego progu wejścia jak np. pierwsza ekranizacja Diuny. Zrozumienie mechanizmów rządzących postapokaliptycznym światem Fallout’a z całą pewnością sprawi jednak, że sam seans będzie przyjemniejszy.

Warto nadmienić, że historia omawianego serialu nie będzie adaptacją żadnej części kultowej gry amerykańskiego studia, a więc twórcy dzieła przedstawią fanom zupełnie nowych bohaterów. Oczywiście w świecie Fallout’a znajdą się charakterystyczne dla gry elementy, takie jak np. Bractwo Stali, jednak ich obecność zostanie odpowiednio wytłumaczona widzom. Serial jest uważany za kanoniczny w uniwersum Fallout’a, ale opowiada oryginalną historię i nie jest bezpośrednią adaptacją żadnej gry.

Ogólny zarys fabuły serialu Fallout

fallout serial fabuła

Z wstępnych informacji wiemy, że serial ma zawierać elementy satyry, eksplorując tym samym kulturę podziałów, nierówności społecznych oraz tematykę dzielenia ludzi na tych, którzy mieli szanse przetrwać w schronach oraz tych, którzy byli pozostawieni na powierzchni.

  • Akcja rozgrywa się 219 lat po wojnie nuklearnej. Główna bohaterka – Lucy – opuszcza bezpieczny Schron 33 i wyrusza do zniszczonego Los Angeles, aby odnaleźć swojego ojca.
  • Po drodze napotyka na różne niebezpieczeństwa, w tym mutantów, roboty i frakcje takie jak Bractwo Stali.
  • Wiemy, że ojciec Lucy pełni funkcję Nadzorcy Schronienia.
  • Zwiastuny sugerują napięte stosunki między nimi. Być może Lucy kwestionuje prawdziwy cel Schronu.

Produkcja ma zostać utrzymana w duchu charakterystycznego dla gier Fallout humoru, a dodatkowo na ekranach telewizorów zobaczymy powrót kultowego Vault Boy’a.