realme GT Neo 6: specyfikacja oraz potencjalna data premiery nowego smartfona

Popularna azjatycka marka rozkręciła się na dobre, a już wkrótce swój debiut ma zaliczyć kolejny model z serii GT Neo. Tym razem mowa o realme GT Neo 6, czyli następcy telefonu z najszybszym ładowaniem na rynku (realme GT Neo 5 – 240 W). Urządzenie będzie przedstawicielem średniej-wyższej półki smartfonów, na co wyraźnie wskazuje ta część specyfikacji, która pojawiła się już na pierwszych przeciekach.

Bezpośrednimi konkurentami modelu GT Neo 6 najprawdopodobniej będą takie urządzenia jak Xiaomi 13T Pro, Noting Phone (2) czy Samsung Galaxy S23 FE. Każdy z tych modeli ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku, a jednocześnie trudno przyporządkować je do konkretnego segmentu branży mobile. Z jednej strony będą to bowiem smartfony o solidnej specyfikacji, nawiązującej do flagowców, a z drugiej ich cena niemalże na pewno będzie wyraźnie niższa niż ma to miejsce w przypadku topowych modeli konkurencji. To samo można z resztą powiedzieć o nadchodzącym realme GT Neo 6.

realme GT Neo 6 – specyfikacja

realme GT Neo 6

Specyfikacja najnowszego smartfona marki realme pojawiła się w sieci dzięki użytkownikowi Digital Chat Station. Jest on jednym z najpopularniejszych leaksterów, a wiadomości dotyczące modelu GT Neo 6 zamieścił na chińskim portalu Weibo. Najważniejsze dane dotyczą przede wszystkim procesora użytego do konstrukcji urządzenia, którym ma być Snapdragon 8 Gen 2.

Część czytelników zapewne świetnie kojarzy tę jednostkę z (niemalże) wszystkich tegorocznych flagowców opartych na Androidzie. Omawiany chipset znajdziecie, między innymi, w: Galaxy S23 Ultra, Xiaomi 13 Pro czy vivo X90 Pro+. Jest to obecnie jednej z najmocniejszych procesorów moblinych marki Qualcomm, a więc realme GT Neo 6 pod względem wydajności może nie odstawać specjalnie od topowych smartfonów konkurencji.

Na to samo wskazuje z resztą ilość pamięci RAM, której będzie… Więcej niż w moim laptopie. Jeśli wstępne spekulacje okażą się prawdziwe, to GT Neo 6 ma być dostępny w wariancie oferującym 24 GB RAM-u. To wręcz absurdalna ilość i ciężko jest mi sobie wyobrazić zadania wykonywane na smartfonie, do których potrzeba tak dużej pamięci operacyjnej.

Urządzenie pojawi się w dwóch wersjach, które mają różnic się od siebie pojemnością baterii oraz mocą ładowania (podobnie było przy premierze GT Neo 5). Jeden z wariantów zaoferuje ogniwo o pojemności 4600 mAh, które naładujecie kostką o mocy 240 W, a drugi zostanie wyposażony w baterię 5200 mAh oraz ładowarkę o mocy 120 W. W obu przypadkach mamy więc do czynienia z bardzo szybkim ładowaniem.

realme GT Neo 6 – kiedy pojawi się na rynku

Smarfon realme GT3.

Na ten moment nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery realme GT Neo 6, ale ilość przecieków na jego temat (w tym renderów prezentujących design smartfona) wskazuje na to, że prezentacja urządzenia nastąpi w najbliższej przyszłości. Próby przewidywania okresu w jakim zadebiutuje smartfon są jeszcze trudniejsze, jeśli weźmiemy pod uwagę chociażby historię jego poprzednika.

realme GT Neo 5 po raz pierwszy został zaprezentowany 9 lutego na swoim rodzimym, chińskim rynku. Kilka tygodni później – podczas targów MWC 2023 – smartfon doczekał się również swojej światowej premiery, choć poza Azją miał pojawić się jako realme GT3. Niestety na pokazie telefonu się skończyło, ponieważ nie trafił on później do polskiej dystrybucji.

Późniejsze przecieki wskazywały na kolejną prezentację urządzenia pod europejski rynek, która miała odbyć się w czerwcu. Niestety spekulacje okazały się nietrafione, a realme GT3 nadal nie znajduje się w oficjalnej sprzedaży na terenie naszego kraju.