Na ten film czekają miliony widzów. Zobaczysz go w polskich kinach

Sprawdź najważniejsze informacje na temat filmu o nastolatce, która zakochuje się w gwieździe rocka.

Filmy oparte na prawdziwych wydarzeniach przyciągają do kin mnóstwo osób. Jeśli dodamy do tego słynne nazwiska, twórcy mogą być praktycznie pewni sukcesu. Już wkrótce w polskich kinach będziemy mogli obejrzeć film Priscilla, który opowiada historię wielkiego romansu w czasach, kiedy rock and roll święcił swoje triumfy.

O czym jest film Priscilla?

Główną bohaterką filmu jest tytułowa Priscilla Beaulieu. To młoda dziewczyna, która na swojej drodze spotyka Elvisa Presleya w momencie, kiedy ten jest już wielką gwiazdą rock and rolla. Dziewczyna nieoczekiwanie zakochuje się w muzyku. Nie jest im dane spędzać wspólnie wiele czasu, jednak każda chwila u boku ukochanego jest czymś wyjątkowym. Po czasie jednak orientuje się, że nie takiego życia oczekiwała. Jak możemy przeczytać w jednym z opisów, “jej życie przypudrowane i przykryte toną różu i brokatu zmienia się w złotą klatkę”.

Obsada

W filmie Priscilla występują m.in.:

  • Cailee Spaeny
  • Jacob Elordi
  • Ari Cohen
  • Dagmara Domińczyk
  • Tim Post
  • Lynne Griffin
  • Dan Beirne
  • Rodrigo Fernandez-Stoll
  • Dan Abramovici

Kiedy premiera?

Światowa premiera filmu na festiwalach miała miejsce 4 września 2023 roku. Do polskich kin obraz trafi 9 lutego 2024 roku.

Gdzie obejrzeć?

Od dnia polskiej premiery film będzie dostępny jedynie w kinach. Bilety będzie można kupić w takich sieciach jak Cinema City, Helios czy Multikino. Seanse odbędą się także w mniejszych kinach studyjnych w całej Polsce.

Jeśli chodzi o serwisy VOD, aktualnie nie wiadomo jeszcze kiedy i na jakiej platformie film się pojawi. Na te informacje musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Kadr z filmu Priscilla

Polski akcent w hollywoodzkiej produkcji

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że w filmie Priscilla występuje polska aktorka. Dagmara Domińczyk urodziła się w Kielcach, jednak na stałe mieszka w USA i prywatnie jest żoną aktora Patricka Wilsona. Domińczyk wcieli się w rolę matki Priscilli. Oczywiście nie jest to pierwsza głośna rola Polki. W ostatnich latach wystąpiła m.in. w takich produkcjach jak Sukcesja, Jack Strong czy Oni.

Kontrowersje

W przypadku filmu Priscilla nie obyło się bez kilku kontrowersji. Scenariusz oparty jest na pamiętnikach Priscilli Presley, czyli jedynej żony gwiazdora. Pierwsza wersja scenariusza nie spodobała się rodzinie Elvisa, która twierdziła, że jego relacja z Priscillą ukazana jest jako zbyt toksyczna. Przez to ze scenariusza usunięto kilkanaście stron, ugrzeczniając nieco całą opowieść.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.