Perełka Disneya wróci z nowym sezonem. Co już wiemy o kontynuacji świetnie przyjętego serialu?

Disney kolejny raz udowadnia, że potrafi tworzyć świetne seriale. Kolejny hit otrzyma 2 sezon.

Serial Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy miał swoją premierę 20 grudnia 2023 roku. W serwisie Disney Plus aktualnie dostępne są już wszystkie odcinki pierwszej serii. Opowieść tak przypadła fanom do gustu, że platforma już teraz ogłosiła stworzenie kontynuacji. Co o niej wiemy?

Ayo Davis, prezes Disney Branded Television w oświadczeniu powiedziała, że bardzo cieszy się z możliwości współpracy z 20Th Television, Rickiem Riordanem, twórcami i aktorami przy produkcji 2 sezonu serialu Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy.

Kilka słów do fanów powiedział także autor książkowego pierwowzoru:

Nie mogę się doczekać, aż kolejny sezon Percy’ego Jacksona pojawi się na Disney+. Podnieść kotwice. Wznieść żagiel. Wszystkie ręce na pokład, półbogowie. Płyniemy na Morze potworów!

O czym będzie 2 sezon?

Kontynuacja serialu Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy będzie oparta na 2 części książkowej serii Ricka Riordana, czyli Morze potworów. Jak wygląda fabuła powieści? Annabeth to przyjaciółka Percy’ego. Jej niespodziewane pojawienie się może oznaczać tylko kłopoty. Okazuje się, że nieznajomy wróg podrzucił truciznę w okolice Obozu Herosów, przez co chroniąca go magiczna bariera została zniszczona. Bohaterowie wyruszają w podróż w poszukiwaniu Złotego Runa, ponieważ tylko ono może pomóc w jej zachowaniu. W innym przypdku jedyna bezpieczna przystań Herosów zostanie zniszczona. Sama wyprawa jednak nie będzie łatwa, ponieważ prowadzi przez pełne niebezpieczeństw tytułowe Morze potworów.

Kiedy premiera?

Na to pytanie aktualnie bardzo ciężko odpowiedzieć. Co prawda Rick Riordan jeszcze przed premierą pierwszego sezonu potwierdził, że scenarzyści rozpoczęli pracę nad kontynuacją, mimo że Disney nie dał zielonego światła na kolejny sezon. Nie wiadomo jeszcze nawet kiedy ekipa wróci na plan. W związku z tym premiery możemy spodziewać się najwcześniej w 2025 roku, jednak to też nie jest w 100 % pewne. Na oficjalne ogłoszenia musimy jeszcze poczekać.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.