Gra o tron otrzyma nowy spin-off? To historia powiązana z Rodem Smoka

Uniwersum Gry o tron może powiększyć się o kolejną produkcję. Tym razem poznamy bliżej historię rodziny Targaryenów, a właściwie jednego jej członka.

Już jakiś czas temu media obiegła informacja o tym, że HBO szykuje się do stworzenia kolejnego spin-offu Gry o tron, który byłby jednocześnie swego rodzaju prequelem dla Rodu Smoka. Okazuje się, że prace mogą wkrótce nabrać tempa. Jak donosi serwis Hollywood Reporter, do produkcji został zaangażowany scenarzysta Mattson Tomlin.

O czym miałaby opowiadać nowa produkcja?

Według wszelkich doniesień nowy spin-off Gry o tron miałby opowiadać o losach Aegona I Targaryena, a dokładnie o przeprowadzonym przez niego podboju Westeros. Fabuła byłaby osadzona na około 100 lat przed wydarzeniami ukazanymi w Rodzie Smoka i na około 300 lat przed historią z Gry o tron. Historia skupiłaby się wokół Aegona oraz jego sióstr Visenyi i Rhaenys, którzy korzystając z pomocy 3 smoków podbili sześć z siedmiu królestw. Dzięki temu widzowie jeszcze lepiej mogliby poznać epickie uniwersum stworzone przez George’a R.R. Martina.

To nie koniec

Wspomniany wyżej spin-off, który jest w bardzo wczesnej fazie produkcji to oczywiście jeszcze nie koniec. Aktualnie w produkcji znajduje się 2 sezon Rodu Smoka, który zadebiutuje za kilka miesięcy. W planach HBO jest także ekranizacja Opowieści z Siedmiu Królestw. Na więcej informacji na temat drugiego tytułu musimy jednak jeszcze poczekać.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.