Opowieść podręcznej powróci z 6 sezonem. Na nowe odcinki jednak trochę poczekamy. Kiedy będzie premiera i o czym opowie finał serialu?

Sprawdź najważniejsze informacje na temat 6 sezonu serialu Opowieści podręcznej.

Serial Opowieść podręcznej miał swoją premierę w kwietniu 2017 roku. Wówczas na platformie Netflix pojawiło się 10 odcinków przejmującej opowieści. Od tamtej pory doczekaliśmy się 5 serii. Wiele osób z niecierpliwością czeka na finałowy sezon. Kiedy premiera? O czym opowie? Sprawdź najważniejsze informacje na temat 6 sezonu Opowieści podręcznej.

O czym jest serial Opowieść podręcznej?

Akcja serialu toczy się w Teokratycznej Republice Gilead. Jest to miejsce, które boryka się z problemem dzietności, a dokładnie z bardzo niskim wskaźnikiem urodzeń. Główną bohaterką jest Offred, płodna kobieta, która mieszka wraz z wysoko postawionym komandorem oraz jego żoną. Jej zadaniem jest raz w miesiącu spędzić noc ze swoim “panem”, starając się zajść w ciążę. Takie kobiety nazywane są podręcznymi i muszą spełniać wszystkie rozkazy swoich przełożonych oraz żyć w zgodzie z surowymi zasadami. Jeśli sprzeciwi się w jakiekolwiek sprawie, może trafić do kolonii karnej, z której jedyną ucieczką jest śmierć. Kobieta nienawidzi miejsca, w którym się znalazła. Tęskni za swoją przeszłością, gdzie miała męża, córkę i możliwość decydowania o własnym losie i przyszłości.

Aktualnie nie ma jeszcze zbyt wielu informacji na temat fabuł ostatniego sezonu. Prawdopodobnie rozpocznie się dokładnie w momencie, w którym zakończyła się 5 seria. Jest duża szansa, że fabuła skupi się na postaciach June i Sereny, które spotkały się w pociągu, który opuszcza Toronto. Duży wpływ na rozwój wydarzeń może mieć także fakt aresztowania luka przez wymiar sprawiedliwości. Na oficjalne informacje na ten temat będziemy musieli jeszcze poczekać.

Obsada

W serialu Opowieść podręcznej występują m.in.:

  • Elisabeth Moss
  • Yvonne Strahovski
  • Ann Dowd
  • O-T Fagbenle
  • Madeline Brewer
  • Joseph Fiennes
  • Max Minghella
  • Samira Wiley
  • Amanda Brugel

Kiedy premiera?

Dokładna data premiery 6 sezonu Opowieści podręcznej nie jest jeszcze znana. Ostatni sezon serialu został potwierdzony już w 2022 roku, jednak powrót na plan okazał się wówczas niemożliwy. Splotło się to z trwającym wówczas w USA strajkiem scenarzystów. Przez to ekipa miała związane ręce.

Dopiero teraz Elisabeth Moss w programie Jimmy’ego Kimmela poinformowała, że ekipa wraca na plan tego lata. Powiedziała także, że premiery raczej nie mamy się co spodziewać wcześniej niż w 2025 roku.

Gdzie obejrzeć wszystkie sezony Opowieści podręcznej?

Wszystkie 5 sezonów, które składają się łącznie z 56 odcinków dostępne są na platformie HBO Max. Tam też pojawi się nadchodząca, 6 seria, które będzie jednocześnie finałem.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.