One UI 6.1 – jak zamienić smartfon z serii Galaxy w kamerkę internetową?

Najnowsza wersja nakładki One UI (edycja 6.1) pojawiła się na rynku wraz z premierą tegorocznych flagowców Samsunga. Urządzenia z serii oznaczonej dopiskiem S24 zadebiutowały w połowie stycznia i to ich właściciele stali się pierwszymi użytkownikami aktualnej odsłony oprogramowania. Jako, że właśnie dotarł do mnie na testy nowy Galaxy S24 Plus, to sam stałem się chwilowo jednym z nich, a w niniejszej publikacji pokażę wam jedną z ciekawszych funkcji na One UI 6.1.

Omawiana opcja polega na udostępnianiu obrazu z kamery telefonu podczas rozmowy wideo przez znajdujący się w pobliżu tablet. Użytkownicy mogą więc zamienić swój smartfon w kamerkę internetową, co umożliwi im uzyskanie znacznie lepszej jakości obrazu. Już na wstępie muszę jednak zaznaczyć, że ta funkcja ma pewne ograniczenia, a zdecydowanie najważniejszym z nich jest konieczność posiadania tabletu z portfolio Samsunga. Oznacza to, że udostępnianie obrazu nie zadziała w przypadku właścicieli smartfonów z serii Galaxy, którzy używają tabletu od innego producenta.

Jak zmienić telefon w kamerkę internetową na One UI 6.1?

W celu skorzystania z omawianej opcji należy w pierwszej kolejności połączyć tablet z telefonem, co powinno się wydarzyć niemalże automatycznie kiedy oba urządzenia znajdą się w pobliżu i będą połączone przy pomocy tej samej sieci WiFi. Na ekranie wyskoczy wówczas powiadomienie o możliwości sparowania sprzętu.

Aktualizacja do One UI 6.1

Kolejnym krokiem jest włączenie funkcji udostępniania kamery. W tym celu należy otworzyć ustawienia, a następnie przejść do zakładki opisanej jako “Podłączone urządzenia”. Kolejnym krokiem będzie uruchomienie opcji udostępniania obrazu, czego możecie dokonać przez zaznaczanie parafki widocznej na powyższych zrzutach ekranu.