Sprawdź 3 funkcje nowego projektora marki Epson, które zamienią Twój salon w salę kinową

Epson właśnie rozszerzył swoje portfolio urządzeń laserowych o nowy projektor domowy. Model EH-LS650 oferuje zarówno wysoką jakość obrazu, jak i system audio wspierany przez głośniki sygnowane logiem Yamahy. Urządzenie jest proste w konfiguracji, a dodatkowo otrzymało kilka inteligentnych rozwiązań, które zdecydowanie ułatwiają jego obsługę.

Projektor zadebiutował w dwóch wersjach kolorystycznych, co umożliwia dopasowanie jego wykończenia do wystroju pokoju. Ogromną zaletą omawianego modelu jest także długowieczność laserowego źródła światła, pozwalająca na korzystanie z niego nawet przez 10 lat. To jednak nie wszystko, ponieważ nowy Epson EH-LS650 został zaprojektowany w taki sposób, by móc zamienić zwykły salon w pełną akcji salę kinową.

Kinowy obraz w jakości 4K PRO-UHD

Projektor laserowy marki Epson w kolorze białym

Jakość obrazu to zdecydowanie najważniejsze kryterium podczas zakupu domowego projektora laserowego. W tym przypadku liczy się zarówno rozdzielczość wyświetlanej transmisji, jak i wielkość symulowanego ekranu. Nowy model marki Epson w obu tych aspektach wypada wzorcowo, co wynika bezpośrednio z zastosowanych w nim rozwiązań konstrukcyjnych.

Technologia 3LCD pozwala na wyświetlanie jasnego obrazu o wielkości nawet 120” przy ustawieniu projektora tuż przy ekranie. Dodatkowo rozdzielczość 4K PRO-UHD zapewnia wysoką jakość transmisji – idealną do oglądania filmów, telewizji czy sportu. Warto również zauważyć, że urządzenie gwarantuje opóźnienie sygnału wejściowego na poziomie niższym niż 20 ms, co sprawia, że projektor świetnie sprawdzi się w grach

Wysoka jakość audio dzięki głośnikom Yamahy

Projektor domowy w salonie

Trudno jednak byłoby mówić o kinowych wrażeniach bez odpowiedniej jakości audio. Nie uszło to oczywiście uwadze inżynierom marki Epson, którzy wyposażyli model EH-LS650 w 20-watowe głośniki od Yamahy. Zostały one dyskretnie ukryte w metalowej obudowie, a więc ich obecność w żaden sposób nie zaburza estetyki urządzenia. Dodatkowo w razie potrzeby można je odłączyć i używać jako autonomicznego, inteligentnego głośnika.

Inteligentne funkcje i wbudowany Chromecast

Czarny projektor laserowy

Nowy projektor oferuje również szereg inteligentnych rozwiązań, które znacznie rozszerzają jego funkcjonalność. Użytkownicy mogą więc liczyć na wbudowaną platformę Chromecast, która umożliwia przesyłanie strumieniowe ulubionych treści z telefonu, tabletu czy laptopa prosto do projektora. Można nim bez trudu sterować za pomocą przyjaznych aplikacji na urządzeniach takich:

  • iPhone,
  • iPad,
  • telefony i tablety z systemem Android,
  • laptopy Mac lub Windows,
  • Chromebooki.

Dodatkowo system Android TV zapewnia dostęp do tysięcy filmów, seriali i gier w serwisach Google Play, YouTube oraz wielu innych popularnych aplikacjach, a wbudowane funkcje plug and play umożliwiają łatwą konfigurację za pomocą aplikacji Epson Setting Assistant, która – co warto zaznaczyć – automatycznie reguluje korekcję geometrii przy użyciu kamery aparatu z telefonu.

Materiał zawiera linki afiliacyjne. Jest to rodzaj linków reklamowych umieszczanych w tekście, zapewniających nam ułamek prowizji od sklepów i porównywarek cen. Linki tego typu nie mają wpływu na nasze opinie.