Madame Web – kiedy i gdzie oglądać nowy film ze świata Marvela?

Sprawdź, gdzie i kiedy będzie można obejrzeć film Madame Web.

Madame Web to kolejna produkcja od Sony, która osadzona jest w świecie Marvela. Sprawdź, gdzie i kiedy będzie można ją obejrzeć.

O czym jest Madame Web?

Główną bohaterką filmu jest Cassandra Webb, ratowniczka medyczna pracująca na Manhattanie. W pewnym momencie swojego życia wchodzi w posiadanie tajemniczych zdolności, które pozwalają jej przewidywać przyszłość. Poznaje trzy wyjątkowe kobiety. Według Cassandry, każdą z nich czeka coś wyjątkowego. Warunek jest jeden, muszą dożyć do tego czasu.

Co więcej, na jej drodze stanie także obdarzony pajęczymi zdolnościami Ezekiel Sims. Musi przeciwstawić się zarówno jemu, jak i własnej przeszłości, która wraca jak bumerang.

Obsada

W filmie Madame Web występują m.in.:

  • Dakota Johnson
  • Sydney Sweeney
  • Isabela Merced
  • Celeste O’Connor
  • Tahar Rahim
  • Emma Roberts
  • Adam Scott
  • Zosia Mamet
  • Mike Epps
  • Josh Drennen

Reżyserem filmu jest S.J. Clarkson. Za scenariusz z kolei odpowiadają aż 4 osoby – Matt Sazama, Burk Sharpless, Claire Parker oraz S.J. Clarkson.

Kiedy premiera?

Światowa premiera filmu miała miejsce 14 lutego w USA. Polski debiut zaplanowany jest na piątek 16 lutego 2024 roku.

Kadr z fillmu Madame Web

Gdzie obejrzeć? Czy będzie na Netflix?

Od dnia premiery film Madame Web będzie dostępny jedynie w kinach. Będzie go można obejrzeć m.in. w takich sieciach jak Cinema City, Helios czy Multikino. Seanse odbędą się oczywiście także w mniejszych kinach studyjnych w całej Polsce.

Jeśli chodzi o serwisy VOD, kilka miesięcy po premierze film prawdopodobnie trafi na platformę Netflix. Jest to spowodowane umową pomiędzy Sony a Netflixem właśnie, dzięki której cała oferta kinowa wydawcy trafia na określony czas na Netflixa. Kiedy to nastąpi? Najbardziej prawdopodobnym terminem jest połowa czerwca tego roku. Mowa tutaj o amerykańskiej wersji serwisu, jednak możemy być niemal pewni, że w Polsce pojawi się tego samego dnia, lub maksymalnie z kilkudniowym opóźnieniem.

Kadr z fillmu Madame Web

Czy jest scena po napisach?

Filmy o superbohaterach, a szczególnie te opowiadające historię ze świata Marvela przyzwyczaiły nas do tego, że po seansie warto zostać jeszcze chwilę, aby obejrzeć scenę po napisach. W przypadku Madame Web możesz bez strachu ustawiać się w kolejce do wyjścia, ponieważ twórcy nie urozmaicili seansu dodatkowymi wstawkami. Jednym słowem, sceny po napisach brak.

Czy warto obejrzeć? Oceny w recenzjach

Recenzenci byli dla filmu Madame Web bezlitośni. W serwisie Rotten Tomatoes pojawiły się 124 opinie krytyków, a średnia ich ocen wyniosła jedynie 15 %. To jeden z najniżej ocenionych filmów w historii serwisu. Nieco bardziej przychylnie patrzą na niego widzowie, ponieważ ich ocena sięga 59 %. Swoją opinię najlepiej jednak wyrobić sobie samemu idąc do kina.