Najdziwniejszy news dnia. Netflix zrobi serial o samurajach inspirowany Fortnitem

Netflix zapowiedział rozpoczęcie prac nad produkcją utrzymaną w nietypowej stylistyce. Nowy serial Last Samurai Standing ma eksploatować klasyczny motyw samurajów, jednak japońscy wojownicy będą w nim walczyć o życie w ogromnym battle royale.

Last Samurai Standing, czyli samurajskie battle royale

Serial oparty jest na powieści “Ikusagami” autorstwa Shogo Imamury, laureata 166. Nagrody Naoki w 2021 roku. W roli głównej zobaczymy wszechstronnie utalentowanego Junichi Okadę, który pełni również funkcję producenta i choreografa scen walki. Reżyserem serialu został Michito Fujii.

Akcja “Ostatniego Samuraja” rozgrywa się w XIX wieku, w okresie Meiji, w świątyni Tenryuji w Kioto. Fabuła opowie o zmaganiach 292 uzdolnionych wojowników, którzy stają do walki zwabieni obietnicą gigantycznej nagrody w postaci 100 milionów jenów. Wśród nich znajduje się główny bohater – Shujiro Saga (Junichi Okada) – który bierze udział w tej niebezpiecznej grze w jednym celu: by uratować swoją chorą żonę oraz dziecko.

Kiedy premiera serialu?

Niestety w oficjalnym komunikacie Netflixa nie pojawiła się informacja o dokładnej dacie debiutu dzieła. Serial ma już swoją zakładkę w amerykańskim serwisie VOD, jednak brakuje w niej kluczowych informacji na temat tytułu.