Blue Eye Samurai – kiedy 2. sezon? Czy popularny serial otrzyma kontynuację? Znamy oficjalne stanowisko twórców

Blue Eye Samurai to jeden z największych tegorocznych hitów Netflixa. Produkcja trafiła na platformę wraz z początkiem listopada i szybko podbiła serca fanów oraz recenzentów. Omawiana kreskówka posiada obecnie średnią ocen w wysokości 8.3 na portalu Filmweb oraz 8.8 na IMDb, a także uzyskała 96% audience score na Rotten Tomatoes.

O czym jest serial Blue Eye Samurai?

Mizu z Blue Eye Samurai


Serial Blue Eye Samurai to animacja dla dorosłych, której akcja rozgrywa się w Japonii okresu Edo. Główną bohaterką produkcji jest Mizu – młoda kobieta, która ze względu na swoje błękitne oczy uważana jest za nieczystą. Ojciec protagonistki był białym człowiekiem, który przyjechał do Japonii i tam spłodził, a następnie porzucił swoją córkę. W związku z odmiennością Mizu ukrywa swoją prawdziwą tożsamość i żyje w przebraniu.

Tytuł posiada obecnie jeden sezon, którego scenariusz został podzielony na 8 odcinków. Ostatni epizod zamyka wiele wątków rozwijanych w trakcie pierwszej części serialu, jednak stanowi jednocześnie idealny wstęp do kolejnej odsłony produkcji.

Blue Eye Samurai – czy powstanie 2. sezon?

Na oficjalnym kanale Netflixa w serwisie YouTube pojawiła się krótka zapowiedź, która jednoznacznie potwierdza rozpoczęcie prac nad kolejnym sezonem produkcji. Niestety nie poznaliśmy jeszcze żadnych konkretów, które zdradzałyby dokładną datę premiery nowych odcinków, co może sugerować, że jest ona dosyć odległa.