One UI 6.0 vs One 5.1 – sprawdź 3 najciekawsze zmiany wizualne, które trafiły na Samsungi z serii Galaxy

Tegoroczna odsłona nakładki One UI debiutuje na coraz większej ilości smartfonów z serii Galaxy. W niniejszej publikacji poznasz najciekawsze zmiany wizualne, które zawitały do nowej wersji sytemu na urządzeniach koreańskiej marki.

One UI 6.0 wprowadza nowy pasek szybkiego dostępu

One UI

Po lewej: One UI 6.0 | Po prawej: One UI 5.1

Pierwszą zmianą, która z całą pewnością rzuci Wam się w oczy po instalacji One UI 6.0 to zmodyfikowany wygląd paska szybkiego dostępu. Jego design jest obecnie zdecydowanie bardziej rozbudowany i przypomina analogiczny element sytemu z smartfonów Xiaomi. Skróty zostały uporządkowane w zupełnie inny sposób, a dodatkowo użytkownicy otrzymali bardziej intuicyjny dostęp do części funkcji.

One UI 6.0 dodaje nowy wygląd odtwarzacza muzyki

One UI

Po lewej: One UI 6.0 | Po prawej: One UI 5.1

Kolejna drobna modyfikacja dotyczy odtwarzacza multimediów, który od teraz wyświetla miniaturkę albumu na całej powierzchni. Trzeba przyznać, że prezentuje się to zdecydowanie lepiej na nowej wersji systemu i dość zaskakujące jest to, że Samsung zdecydował się na zmianę omawianego elementu dopiero teraz.

One UI 6.0 modyfikuje wygląd emoji

One UI

Po lewej: One UI 6.0 | Po prawej: One UI 5.1


Producent z Korei dokonał również modyfikacji w wyglądzie emoji dostępnych w domyślnej klawiaturze na ich smartfonach. Nowe emotikony prezentują się nieco bardziej cukierkowo, choć trudno dostrzec w ich projektach jakiekolwiek radykalne zmiany – są to raczej subtelne poprawki, które w założeniu miały nadać im nieco bardziej realistycznego charakteru.