Sprawdź ukrytą funkcję Spotify, która na pewno przyda się podczas Sylwestra!

Spotify Jam to jedna z najciekawszych funkcji popularnego serwisu streamingowego, a jej pełen potencjał możemy wykorzystać podczas spotkań towarzyskich z muzyką w tle. W niniejszej publikacji dowiesz się jak włączyć omawianą opcję oraz poznasz benefity, które wynikają z jej zastosowania.

Na czym polega funkcja Spotify Jam?

Spotify Jam umożliwia tworzenie wspólnej kolejki utworów przez wielu różnych użytkowników. Nowa funkcja różni się od standardowych playlist, ponieważ w jej przypadku możemy kontrolować odtwarzane piosenki w czasie rzeczywistym. Do Jamu może dołączyć każdy właściciel konta Spotify, jednak uruchomienie tej opcji jest możliwe tylko dla użytkowników opłacających plan premium. Omawiana funkcja umożliwia kontrolowanie kolejki utworów na kilku różnych urządzeniach, dzięki czemu znika konieczność przekrzykiwania się podczas zabawy podczas włączania swojej ulubionej piosenki.

Jak uruchomić opcję Spotify Jam?

Spotify Jam można uruchomić na dwa sposoby, a pierwszy z nich jest niemalże całkowicie zautomatyzowany. Wymaga on jedynie włączenia aplikacji oraz uruchomienia interesującego Cię utworu. Kiedy program wykryje dwa smartfony znajdujące się w pobliżu, sam zaproponuje Ci stworzenie wspólnego Jamu. Możliwość dołączenia do kolejki powinna pojawić się na urządzeniu drugiej osoby po odpaleniu aplikacji.

Jeżeli omawiana opcja nie pojawiła się automatycznie na Twoim telefonie to możesz zastosować jeden z alternatywnych sposobów na uruchomienie Jamu. Polega on na włączeniu interesującego Cię utworu, a następnie przejściu do opcji odtwarzania (trzy pionowe kropki, oznaczone na pierwszym z powyższych zrzutów ekranu). Kolejnym krokiem będzie wybranie zakładki Rozpocznij Jam, wewnątrz której wyświetlą się opcję sparowania ze sobą dwóch telefonów. Dołączenie do powstałej kolejki będzie możliwe przy pomocy specjalnego linku, połączenia Bluetooth lub kodu QR, który można zeskanować w aplikacji.