Jak namierzyć lokalizację telefonu komórkowego lub numeru telefonu?

Jeśli zgubiłeś swój telefon i próbujesz namierzyć jego lokalizację, to mam dla Ciebie 2 wiadomości. Zła jest taka, że część popularnych sposobów w niczym ci nie pomoże, a dobra to fakt, iż mimo wszystko jest to możliwe… O ile pomyślałeś o tym wcześniej.

Jak namierzyć smartfon po numerze telefonu?

Po wpisaniu w Google frazy “Jak namierzyć numer telefonu” twoim oczom ukaże się co najmniej kilka stron oferujących podobną usługę. Niestety w większości przypadków okaże się ona kompletnie bezużyteczna, a więc polecam wstrzymać się z udostępnianiem swojego numeru jakiejkolwiek obcej witrynie. Dlaczego?

  • Po pierwsze: Zlokalizowanie telefonu przy pomocy numeru wymaga zgody właściciela, a więc musisz mieć przy sobie urządzenie, którego położenie chcesz ustalić.
  • Po drugie: Należy zachować ostrożność podczas korzystania z tego typu stron stron, ponieważ mogą one zawierać złośliwe oprogramowanie lub przekazywać dane dotyczące położenia smartfonu innym podmiotom.

Lokalizacja telefonu przy pomocy numeru wymaga zastosowania zaawansowanych narzędzi, którymi na co dzień dysponują instytucje państwowe.

Jak namierzyć telefon oparty na Androidzie?

W celu zlokalizowania smartfonu opartego na systemie Android wystarczy skorzystać z usługi Google Find My Device. Jest to funkcja dostępna dla telefonów większości popularnych marek i wymaga jedynie posiadania konta Gmail sparowanego z urządzeniem. Find My Device pomaga zlokalizować zgubione lub skradzione smartfony oraz tablety z systemem Android.

Niestety do jej poprawnego działania konieczna jest włączona lokalizacja. Jeśli zgubiony przez ciebie telefon miał tę opcję wyłączoną, to program będzie miał problem z uzyskaniem jego dokładnego położenia.

jak zlokalizować telefon

Funkcja Find My Device pozwala na:

  • Dzwonienie: Możesz wywołać głośny dźwięk na swoim urządzeniu, nawet jeśli jest w trybie cichym, co może pomóc Ci je znaleźć, jeśli jest gdzieś w pobliżu.
  • Blokada: Możesz zdalnie zablokować zgubione urządzenie, aby nikt nie uzyskał dostępu do twoich danych.
  • Kasowanie danych: Jeśli uważasz, że twoje urządzenie zostało skradzione, możesz zdalnie usunąć wszystkie dane z niego, aby chronić swoją prywatność.

Właścicielom telefonów marki Samsung polecam zapoznać się z alternatywną metodą lokalizacji urządzenia – przy użyciu autorskiej witryny dla smartfonów Galaxy.

Jak namierzyć telefon marki Apple?

Przy użyciu aplikacji Znajdź możesz namierzyć lokalizację zgubionego iPhone’a, iPada, iPoda touch, Maca, Apple Watcha oraz słuchawek AirPods lub Beats. Funkcja umożliwia odtworzenie na urządzeniu dźwięku, co pozwoli na szybkie ustalenie jego położenia, jeśli znajdujesz się w pobliżu. Aby zlokalizować urządzenie, musisz włączyć opcję Znajdź zanim zgubisz telefon.

Jak namierzyć iPhone

Jeśli chcesz widzieć, jak daleko są Twoje urządzenia, upewnij się, że opcja Dokładne położenie jest włączona dla aplikacji Znajdź. Jeśli zgubisz swojego iPhone’a i nie masz dostępu do aplikacji Znajdź, możesz go zlokalizować lub odtworzyć na nim sygnał dźwiękowy przy użyciu funkcji Znajdź urządzenia dostępnej w witrynie iCloud.com.