Masz smartfona z serii Galaxy? Sprawdź, jak za darmo zabezpieczyć swoje urządzenie przed zgubieniem lub kradzieżą

Właściciele smartfonów, smartwatchów, słuchawek oraz tabletów z serii Galaxy posiadają darmowy dostęp do portalu SmartThings Find, będącego podstroną domeny należącej do Samsunga. Zalogowanie się do omawianego serwisu zdecydowanie ułatwia odnalezienie zgubionego urządzenia oraz pomaga zabezpieczyć je na odległość. W niniejszej publikacji dowiesz się jak założyć konto na SmartThings Find (wcześniej znanego jak Find My Galaxy) i korzystać z niego bez opłat.

Jak założyć konto na SmartThings Find?

Założenie konta na portalu SmartThings Find przebiega w standardowy sposób i jest bliźniaczo podobne do tworzenia nowego profilu na jakimkolwiek innym serwisie. W celu skorzystania z funkcji dostępnych w ramach omawianej strony należy w pierwszej kolejności otworzyć ją w przeglądarce, a następnie wybrać opcje “Utwórz nowe konto” – widoczną po kliknięciu w baner “Zaloguj”.

Find my Galaxy

Do portalu możecie zalogować się przy pomocy maila założonego na poczcie Google’a lub swojego konta Samsung, z którego z całą pewnością korzysta spora część użytkowników smartfonów z serii Galaxy. Po utworzeniu nowego profilu zobaczycie wszystkie urządzenia połączone z zalogowanym kontem.

Jak znaleźć telefon

Jak zabezpieczyć telefon przed zgubieniem?

Podstawową metodą na zabezpieczenie swojego telefonu przed zgubieniem jest włączenie śledzenia jego lokalizacji. Wymaga to oczywiście uruchomienia funkcji GPS w smartfonie, jednak dzięki temu położenie Waszych urządzeń będzie na bieżąco monitorowane i aktualizowane co 15 minut.

Jak znaleźć Samsunga

Zgubienie rozładowanego telefonu niestety całkowicie wyklucza użyteczność omawianej opcji (w takim przypadku jedyny ratunkiem może okazać się fizyczny lokalizator), ale w momencie podłączenia smartfonu do ładowania oraz jego ponownego uruchomienia portal SmartThings Find pobierze jego lokalizację.

SmartThings Find

Zgubiłeś telefon? Sprawdź, co robić dalej

Założenie konta na SmartThings Find okaże się równie użyteczne dla osób, które właśnie zgubiły swój telefon i niestety nie mają opcji śledzenia jego aktualnej lokalizacji. Omawiany portal umożliwia bowiem zablokowanie urządzenia na odległość, zdalne usunięcie z niego wszystkich danych oraz uruchomienie sygnału dźwiękowego, który ułatwi odnalezienie smartfonu jeśli znajduje się on w pobliżu.

Portal SmartThings Find dla użytkowników Samsunga

Dostęp do omawianych funkcji jest darmowy dla wszystkich użytkowników telefonów z serii Galaxy. Warto jednak wiedzieć, że skorzystanie z niektórych opcji (np. zdalnego usuwania danych na zgubionym smartfonie) wymaga weryfikacji dwuetapowej przy pomocy innego urządzenia lub numeru telefonu (co będzie raczej niemożliwe jeżeli karta SIM znajduje się właśnie w zawieruszonym urządzeniu). Na szczęście serwis umożliwia w takich przypadkach skorzystanie z alternatywnego kodu, który otrzymaliście np. podczas pierwszej weryfikacji dwuetapowej przed zgubieniem telefonu.