Huawei ma ambitne plany na 2024 rok. Sprawdź najważniejsze zapowiedzi azjatyckiego giganta technologicznego

Początek nowego roku to czas podsumowań oraz planowania biznesowych działań wielu technologicznych marek. W ostatnim czasie do sieci trafiło kilka intrygujących faktów, które bezpośrednio wskazują na przyszłe cele jednego z największych azjatyckich producentów technologii, czyli Huawei’a.

Plany Huawei’a na 2024 rok

Źródłem omawianych informacji jest przemowa prezesa marki – Hu Houkuna – który pod koniec poprzedniego roku zarysował kluczowe obszary rozwoju dla chińskiej korporacji. Z zawartych w niej wiadomości wynika, że w 2024 roku Huawei zamierza postawić na infrastrukturę centrów danych, która ma okazać się niezbędna dla cyfrowej transformacji w wielu branżach. Nowy priorytet marki będzie bezpośrednią odpowiedzią na trendy w świecie technologii, które w dużej mierze polegają na wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz zapotrzebowaniu jakie taki kierunek generuje.

Wyniki marki Huawei w 2023 roku

“Po kilku latach ciężkiej pracy przetrwaliśmy ciężką próbę, a działalność firmy w zasadzie wróciła do normy” – napisał Hu. Prezes marki przewidział, że przychody w 2023 r. wyniosą 700 mld jenów (98,5 mld dolarów), co oznacza niewielki skok w porównaniu z 2022 r., ale nadal znacznie gorszy wynik niż 891 mld jenów (125 mld dolarów) odnotowanych w 2020 r.

Warto również zauważyć, że z branżowych informacji wynika iż w 2023 r. sprzedaż telefonów i innych urządzeń osobistych Huawei’a osiągnęła lepsze wyniki niż oczekiwano. Takie wiadomości jednoznacznie wskazują na to, że chińska korporacja nie zamierza opuszczać branży mobilnej, a sankcje nałożone nań kilka lat temu przez amerykański rząd nie doprowadziły do wykluczenia giganta technologicznego z sektora smartfonów.