Nowe Peaky Blinders nadchodzi!? Co wiemy o spin-offach gangsterskiej sagi? Kiedy będzie film?

W sieci pojawia się co raz więcej informacji na temat możliwych spin-offów serialu Peaky Blinders. Co już wiemy?

Peaky Blinders to serial, który zyskał ogromną sławę i rzeszę wiernych fanów na całym świecie. Gangsterska saga doczekała się 6 sezonów i na tym główny wątek został zamknięty. Jednak już w trakcie premiery finałowego sezonu dowiedzieliśmy się, że twórcy mają w planach tworzenie kontynuacji opowieści. W planach jest film pełnometrażowy, ale pojawiają się także głosy dotyczące serialowych produkcji. Co już wiemy na ten temat?

Film Peaky Blinders – o czym będzie?

Akcja filmu ze świata Peaky Blinders ma być osadzona w czasie II wojny światowej. Zobaczymy tutaj, jak rodzica Shelby radzi sobie nie tylko w wojennej rzeczywistości, ale też w całkiem nowym świecie, jakim jest Wielka Brytania po zakończeniu konfliktu.

Kadr z serialu Peaky Blinders

W rozmowie z Radio Times Stephen Knight, czyli twórca opowieści powiedział, że jest trakcie ostatnich prac nad scenariuszem i chciałby rozpocząć zdjęcia w połowie 2024 roku. Oznacza to, że na premierę filmu poczekamy minimum do 2025 roku.

Co z serialami? Jest kilka teorii

Może się jednak okazać, że film to nie wszystko. Stephen Knight jakiś czas temu powiedział:

Nigdy nie mogliśmy przewidzieć, jak szerokim echem odbije się ten serial o gangsterach z Birmingham w latach 20 i 30. Niektóre rzeczy po prostu wydają się mieć swój moment i szczęście, i trwają, a każdy, kto nad nimi pracuje, czuje to. Co będzie następne? To zostanie ogłoszone. Ale to nie koniec.

W serwisie Bloomberg pojawiły się pomysły dotyczące tego, o czym mogłyby opowiadać kolejne seriale osadzone w świecie Peaky Blinders. Mówi się o tym, że mają powstać dwa seriale. Jeden skupiłby się na Polly Shelby. Jednak w związku z tym, że aktorka wcielająca się w jej rolę, czyli Helen McCrory nie żyje, serial może opowiadać o jej młodzieńczych latach.

Kolejny serial miałby zostać osadzony w USA, a dokładnie w Bostonie, w połowie XX wieku. Oznaczałoby to, że bylibyśmy świadkami przeskoku czasowego o kilkadziesiąt lat od wydarzeń z finału oryginalnej serii.

Gdzie oglądać Peaky Blinders?

Do czasu, kiedy pojawią się jakiekolwiek nowe produkcja ze świata Peaky Blinders upłynie jeszcze sporo czasu. Jest to idealny moment, aby przypomnieć sobie historię o gangsterach z Birmingham. Co więcej, jeśli ktoś nie oglądał oryginalnego serialu, będzie miał sporo czasu, aby nadrobić zaległości. Wszystkie sezony dostępne są na platformie Netflix.