God of War Ragnarok Valhalla – 5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zagrasz

Sprawdź najważniejsze informacje na temat najnowszego dodatku do God of War Ragnarok o podtytule Valhalla.

Podczas ubiegłotygodniowego wydarzenia The Game Awards twórcy fenomenalnego God of War Ragnarok ogłosili wiadomość, która rozgrzała serca wszystkich fanów. Chodzi oczywiście o dodatek do gry, który będzie nosił podtytuł Valhalla. Oto 5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zagrasz.

Czy dodatek Valhalla będzie miał fabułę?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy Valhalla będzie fabularnym dodatkiem do God of War Ragnarok. Mamy dobrą wiadomość. Poznamy tutaj dalsze losy Kratosa, który trafił do tytułowego świata. Twórcy określają dodatek jako swego rodzaju “epilog” przygód Kratosa w świecie mitologii nordyckiej.

Rogalik w świecie God of War

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, twórcy zaimplementowali tutaj rozwiązania znane z gier z gatunku rogue like. Kratos będzie musiał mierzyć się z kolejnymi falami przeciwników, stosując różne taktyki oraz rozwiązania. Starcia będą się rozgrywać na różnych mapach. Twórcy zapowiadają, że odwiedzimy miejsca, które do tej pory były dla nas niedostępne. W dodatku mamy mieć do czynienia z 5 poziomami trudności.

Jeśli chodzi o uzbrojenie, będziemy mogli skorzystać z całego arsenału naszego głównego bohatera. Co więcej, będziemy mogli go wciąż ulepszać i usprawniać. Kiedy Kratos zginie, nie będzie to oznaczało jednak końca przygody. Będziemy musieli wówczas powtórzyć próby walki, starając się przejść jeszcze dalej niż dotychczas.

Ile kosztuje DLC Valhalla do God of War Ragnarok?

Dodatek Valhalla do gry God of War Ragnarok będzie dostępny całkowicie za darmo. Do uruchomienia potrzebna jest jedynie podstawowa wersja gry na konsoli PS5 lub PS4.

Kiedy premiera?

Premiera dodatku Valhalla do gry God of War Ragnarok będzie dostępny dla wszystkich od 13 grudnia 2023 roku. Pliki będzie można pobierać już 12 grudnia od godziny 18:00 czasu polskiego.

Czy trzeba ukończyć podstawową wersję gry?

Teoretycznie ukończenie głównego wątku fabularnego nie jest konieczne do tego, aby zagrać w dodatek Valhalla. Twórcy jednak polecają wcześniej poznać główną opowieść, ze względu na spoilery, które pojawiają się w Valhalli.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.