Czy Galaxy Z Fold 6 Ultra zadebiutuje w tym roku? Ile może kosztować nowy flagowiec Samsunga?

Popularna koreańska marka pracuje intensywnie nad wypuszczeniem na rynek kolejnej serii swoich składanych flagowców z serii Galaxy Z, do której w tym roku dołączą: Galaxy Z Fold 6 oraz Galaxy Z Flip 6. W ostatnim czasie zaczęło się jednak robić głośno o jeszcze jednym wariacie topowego składaka, a konkretniej o Galaxy Z Flipie 6 Ultra. Czy takie urządzenie faktycznie powstanie?

Czy Galaxy Z Fold 6 Ultra trafi do sprzedaży? Kiedy premiera?

Premiera tegorocznych składanych smartfonów Samsunga odbędzie się na przełomie lipca oraz sierpnia. To właśnie wtedy zobaczymy nowego Z Flipa 6, Z Folda 6 oraz towarzyszące im smartwatche z linii Galaxy Watch 7 (plotki sugerują również debiut inteligentnego pierścienia Galaxy Ringa). Prezentacja ewentualnego wariantu oznaczonego dopiskiem Ultra, musiałabyb więc odbyć się w tym samym czasie.

Spekulacje sugerujące debiut takiego urządzenia wydają się generalnie dosyć zaskakujące, ponieważ od kilku lat Samsung zapewnia swoich użytkowników, że planuje doprowadzić do rozpowszechnienia składanych smartfonów, a przecież najlepszym sposobem, aby tego dokonać byłoby obniżenie ich ceny. To natomiast wymagało rozszerzenia linii Galaxy Z o warianty oznaczone jako FE lub jakiekolwiek inne – tańsze – wersje składanego flagowca koreańskiej marki.

Ile może kosztować Galaxy Z Gold 6 Ultra?

Fani Samsunga z całą pewnością mogą zapomnieć o obniżkach cen przy okazji premiery Z Fold 6 Ultra, ponieważ już zeszłoroczne odsłony urządzenia plasowały się w ścisłej czołówce najdroższych smartfonów na rynku.

  • Galaxy Z Fold 5 (12 GB RAM + 256 GB) – 8799 zł
  • Galaxy Z Fold 5 (12 GB RAM + 512 GB) – 9399 zł
  • Galaxy Z Fold 5 (12 GB RAM + 1 TB)– 10 399 zł

Nowy model Ultra może więc z jednej strony zastąpić wersję wyposażoną w 12 GB pamięci wewnętrznej i 1 TB pamięci RAM lub stanowić jeszcze droższą opcję, której cena przekroczy 11 tysięcy złotych. Przyznam jednak, że szczerze wątpię w taki scenariusz i najprawdopodobniej to właśnie wyższe warianty Z Folda 6 zostaną zastąpione edycją z dopiskiem Ultra – jeśli taka w ogóle powstanie. O tym jednak będę was informował na bieżąco.