Jakie zdjęcia robi Galaxy S24? Jak nowy flagowiec radzi sobie z nocną fotografią? Test aparatu

Premiera tegorocznych flagowców Samsunga odbyła się pod koniec stycznia, a do sprzedaży trafiły wówczas następujące modele: Galaxy S24, Galaxy S24 Plus oraz Galaxy S24 Ultra. Środkowy wariant z dopiskiem Plus trafił do mnie niedawno na testy redakcyjne, a w niniejszej publikacji dowiecie się jakie możliwości fotograficzne oferuje omawiany smartfon.

Jaki układ aparatów dostał Galaxy S24?

Galaxy S24 Plus oferuje taki sam zestaw obiektywów co podstawowa wersja urządzenia (model Galaxy S24), a więc efekty uzyskane przy pomocy tych smartfonów będą identyczne. Na pleckach testowanego flagowca znajdziecie następujący układ aparatów:

  • Kamera główna – 50 Mpix, f/1.8, 24 mm, 1/1.56″,
  • Teleobiektyw – 10 Mpix, f/2.4, 67 mm, 1/3.94″,
  • Ultraszerokokątny – 12 Mpix, f/2.2, 13 mm, 1/2.55″.

Wariant Ultra różni się nieco od swoich tańszych odpowiedników, ponieważ posiada on zdecydowanie bardziej szczegółowy aparat główny (200 Mpix) oraz dodatkowy teleobiektyw (50 Mpix) z 5-krotnym zbliżeniem optycznym.

Czy Galaxy S24 to lepszy smartfon do zdjęć niż Xiaomi 13?

Na przestrzeni ostatnich tygodni miałem okazję porównać aparaty w nowym Galaxy S24 Plusie z zeszłorocznym flagowcem Xiaomi 13. Zestawienie tych dwóch smartfonów może wydawać się na pierwszy rut oka bezsensowne, jednak warto zauważyć, że najnowszy smartfon chińskiej marki (Xiaomi 14) nadal czeka na swoją globalną premierę i nie jest on jeszcze dostępny na terenie naszego kraju. Efekty uzyskane przy pomocy omawianych flagowców mogą was zaskoczyć, a ich pełne porównanie znajdziecie na 3D-Info.

Jakie zdjęcia dzienne robi Galaxy S24?

Zdjęcia dzienne zrobione przy pomocy modelu Galaxy S24 Plus wyglądają naprawdę imponująco, a efekty możecie ocenić samodzielnie poniżej. Wszystkie wykonane przeze mnie fotografie zostały zrobione przy użyciu domyślnych ustawień, tak by zweryfikować jak działa oprogramowanie nowych smartfonów Samsunga.

Co do samych zdjęć, to przyznam, że nie mam do nich zbyt wielkich zastrzeżeń. Kadry są szczegółowe i pełne kolorów. Czasami odnosiłem jednak wrażenie, że Samsung żyt dosyć podkręca kontrast między barwami, przez co poszczególne zdjęcia wyglądają cukierkowo. Miałem również okazję porównać wykonane fotografie do efektów uzyskanych zeszłorocznym Xiaomi 13 i muszę przyznać, że chiński flagowiec niejednokrotnie o wiele lepiej oddawał klimat utrwalanej przeze mnie sceny.

Zielony rower
Biały skuter
Wrocław city
Brama
Studio Ghbili
Wrocław restaurant
Rick and Morty painting
cola cola red can
Painting
Chrysler

Jakie zdjęcia nocne robi Galaxy S24?

W przypadku zdjęć nocnych mam nieodparte wrażenie, że Samsung wykonał spory progres względem poprzedniego modelu. Fotografie, które robiłem zeszłorocznym Galaxy S23 nie wyglądały tak dobrze i często posiadały dziwne artefakty, gdy na ujęciu znajdowało się trudne do opanowania źródło światła. Nowy S24 Plus prezentuje się pod tym względem o wiele lepiej, co z resztą możecie ocenić sami przy pomocy poniższych fotografii. Dodam tylko, że część zdjęć została wykonana przy pomocy 30-krotnego zbliżenia – w tym zdjęcie księżyca, które wygląda tak dobrze dzięki zastosowanemu przez Samsunga oprogramowaniu.

Ciężarówka
Sklep z roślinami Wrocław
Zdjęcie nocne Galaxy S24
Neon
Zdjęcie księżyca Galaxy S24
Szkoła
Wrocław noc
Paczkomaty

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy Galaxy S24 Plus to obecnie najlepszy smartfon do zdjęć, ale z całą pewnością posiada on równie duży potencjał jak iPhone 15 Pro oraz Xiaomi 14.