Galaxy M35 wkrótce trafi do Polski. Kiedy premiera? Sprawdź specyfikację smartfonu

W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat budżetowego Galaxy M35 5G. Sprawdź wszystkie kluczowe informacje na temat nowego modelu ze średniej półki cenowej.

Galaxy M35 w skrócie

  • Współczesne standardy łączności: Galaxy M35 5G będzie wyposażony w łączność 5G oraz LTE, co jest standardem wśród współczesnych smartfonów. Dodatkowo urządzenie otrzyma obsługę NFC oraz Dual SIM.
  • Procesor i wydajność: Telefon będzie napędzany przez układ Exynos 1380, co sugeruje dobrą wydajność w codziennym użytkowaniu oraz płynne działanie systemu i aplikacji.
  • Ekran: Galaxy M35 5G ma otrzymać ekran AMOLED o przekątnej 6.5-cala lub 6.6-cala.
  • Aparat fotograficzny: Główny aparat telefonu prawdopodobnie będzie matrycą o rozdzielczości 50 Mpix.
  • Bateria: Telefon otrzyma baterię o pojemności 5880 mAh, którą producent będzie reklamował jako 6000 mAh (pojemność typowa). W połączeniu z ładowarką 25 W powinno to zapewnić długotrwałe użytkowanie bez konieczności częstego ładowania.
  • System operacyjny: Galaxy M35 5G zostanie wyposażony w Androida 14 z interfejsem One UI 6.1. Niestety smartfon nie otrzyma dostępu do zaawansowanych funkcji Galaxy AI.

Kiedy premiera nowego Galaxy M35?

Niestety na ten moment nie wiemy, kiedy dokładnie urządzenie pojawi się w polskiej dystrybucji. Biorąc pod uwagę coraz większą ilość przecieków na temat specyfikacji telefonu, możemy spodziewać się, że urządzenie zadebiutuje na rynku jeszcze przed wakacjami. Na oficjalne potwierdzenie tych informacji będziemy musieli jednak poczekać.

Jaką specyfikację otrzyma smartfon?

Galaxy M35 otrzyma dość standardową specyfikację jak na telefon z niskiej półki cenowej. Z całą pewnością na plus warto zaliczyć moduł łączności 5G, ekran AMOLED (co wcale nie jest standardem wśród tanich urządzeń – patrz np.: OPPO Reno 11 F lub Realme 11 5G) oraz ogromna bateria o pojemności 6000 mAh.

Z drugiej strony urządzenie obsłuży ładowanie o maksymalnej mocy 25 W, co wydaje się śmiesznie małą wartością jak na tak duże ogniwo. Kolejnym rozczarowaniem możemy być sam system. Użytkownicy mogą co prawda liczyć na najnowszego Androida oraz nakładkę One UI 6.1, ale nie otrzymają dostępu do funkcji Galaxy AI. Nie będą w tym z resztą osamotnieni, ponieważ najważniejsza tegoroczna nowość od Samsunga trafi jedynie na flagowce z serii S oraz Z.

Rozczarowujący wydaje się również brak jakichkolwiek informacji na temat obecności certyfikatu IP w charakterystyce urządzenia. Smartfon może więc zostać pozbawiony wodoszczelności. Certyfikacja IP jest ważna dla większości urządzeń elektronicznych, a przede wszystkim smartfonów, które często są narażone na trudne warunki środowiskowe. Odpowiednia certyfikacja może zapewnić użytkownikom pewność co do trwałości i odporności sprzętu.