Kiedy premiera Galaxy S25? Sprawdź potencjalną cenę oraz listę nowości w smartfonie

Od premiery tegorocznego Galaxy S24 minęło zaledwie kilka tygodni, jednak już teraz warto zastanowić się nad nowościami jakie koreańska marka pokaże nam za kilkanaście miesięcy. W niniejszym zestawieniu znajdziecie więc wszystkie kluczowe przecieki, spekulacje oraz potwierdzone informacje na temat nowego Galaxy S25.

Kiedy premiera Galaxy S25?

Nowe flagowce Samsunga pojawią się w sprzedaży na początku przyszłego roku. Trudno jednoznacznie określić datę ich prezentacji, ponieważ miesiąc eventu zmieniał się na przestrzeni ostatnich lat, choć zawsze miał on miejsce na przestrzeni dwóch pierwszych miesięcy nowego roku. Oznacza to, że debiut Galaxy S25 najprawdopodobniej nastąpi w styczniu (jak przy okazji prezentacji Galaxy S24) lub lutym (jak przy okazji prezentacji Galaxy S23). Do tego czasu najlepszym zakupem będzie wybór Galaxy S23, który znajduje się obecnie w najlepszej cenie od około roku.

Jakie modele wejdą w skład serii oznaczonej dopiskiem S25?

Polityka wydawnicza Samsunga pozostaje niezmienna od wielu lat, a pokaz jego przyszłorocznych smartfonów niemalże na pewno będzie wiązał się z prezentacją trzech wariantów urządzenia. Do sprzedaży trafią więc następujące modele: Galaxy S25, Galaxy S25 Plus oraz Galaxy S25 Ultra. Mam również nadzieję, że różnice między poszczególnymi wersjami zaczną się coraz mocniej zacierać i wkrótce jedyne rozbieżności będą zamykały się w wielkości ekranu (a przy tym oczywiście pojemności baterii) oraz ewentualnej obecności rysika S Pen w modelu Ultra.

Jakie zmiany w specyfikacji możemy otrzymać?

Galaxy S24 Plus w kolorze czarnym

Konstrukcja Galaxy S25 niemalże na pewno będzie bliźniaczo podobna do designu jego poprzedników. Samsung posiada już bowiem sprawdzony schemat, którego zmiana wydaje się kompletnie niekonieczna. Najważniejsze modyfikację będą więc najprawdopodobniej dotyczyły nowego procesora, którym – jak wynika z przecieków – ma być Snapdragon 8 Gen 4.

Powstaje jednak pewne kluczowe pytanie, które dotyczy modeli w jakich pojawi się omawiana jednostka. Koreańska marka powróciła bowiem do wypuszczania na rynek dwóch wersji tych samych urządzeń, a Galaxy S24 oraz Galaxy S24 Plus trafiły w Europie do sprzedaży z chipsetem Exynos 2400. Spodziewam się więc, że taki podział zostanie utrzymany a nowy Snapdragon 8 Gen 4 zadebiutuje jedynie w wariancie Ultra (w przypadku Starego Kontynentu). Pozostałe modele ponownie otrzymają więc autorski procesor Samsunga.

Aparat w Galaxy S25

Porównanie smartfonów Samsunga

W sieci pojawiły się już pierwsze informacje na temat układu aparatów w nowym Galaxy S25. Ich autorem jest leakster publikujący na platformie X pod pseudonimem Tech_Reve. Według jego informacji przyszłoroczny flagowiec koreańskiej marki otrzyma bardziej szczegółowy obiektyw ultraszerokokątny (50 Mpix vs 12 Mpix), a także usprawniony teleobiektyw. Część branżowych specjalistów donosi również, że model Ultra może stracić jeden z teleobiektywów i zadebiutować z potrójnym zestawem aparatów.

Ile może kosztować Galaxy S25?

Trudno tak wcześnie przewidywać cenę nowego Galaxy S25, ale urządzenie najprawdopodobniej będzie dostępne w podobnych kwotach do swojego poprzednika.

  • Galaxy S25 (8/128 GB) | Spodziewana cena: 4099 zł
  • Galaxy S25 (8/256 GB) | Spodziewana cena: 4399 zł 
  • Galaxy S25 Plus (12/256 GB) | Spodziewana cena: 5199 zł 
  • Galaxy S25 Plus (12/512 GB) | Spodziewana cena: 5799 zł 
  • Galaxy S25 Ultra (12/256 GB) | Spodziewana cena: 6599 zł 
  • Galaxy S25 Ultra (12/512 GBB) | Spodziewana cena: 7199 zł 
  • Galaxy S25Ultra (12 GB/1 TB) | Spodziewana cena: 8249 zł