Awaria Facebooka oraz Instagrama! Co się stało z portalami Mety? Kogo dotyczy problem?

Coraz więcej użytkowników zgłasza problemy z poprawnym działaniem Facebooka oraz Instagrama. W przypadku pierwszego z omawianych portali kłopot polega na wygasającej sesji, która wymaga ponownego zalogowania się do swojego konta. Niestety nie jest to możliwe, ponieważ serwis zupełnie nie odpowiada na jakiekolwiek działania użytkownika.

W pierwszej kolejności założyłem, że moje niespodziewane wylogowanie było spowodowane włamaniem na konto, a więc próbowałem również zmienić hasło w celu usunięcia swoich danych do logowania z innych urządzeń. Niestety portal nie zareagował także na to żądanie, a na moim mailu nie pojawił się żaden komunikat z odpowiedzą na prośbę o modyfikację hasła. Jeśli masz analogiczny kłopot ze swoim kontem, to polecam uzbroić się w cierpliwość, ponieważ X jest obecnie zalany podobnymi zgłoszeniami.

Awaria Faceooka – marzec 2024

W serwisie Downdetector widać ogromny wzrost zgłoszeń w dniu 5 marca 2024, a na ten moment trudno jednoznacznie stwierdzić co jest powodem całego zamieszania. Wiemy jedynie, że drugi z popularnych portali należących do Mety – czyli Instagram – ma analogiczny problem, a jego użytkownicy nie mogą odświeżyć swojego feedu.

Facebook  awaria 2024

Oficjalne konto mety w serwisie X milczy na temat całej awarii, a sieciowe biuro prasowe firmy Marka Zuckerberga nie udostępniło żadnych oficjalnych komunikatów na temat całej sytuacji.

Wkrótce zapewne poznamy przyczynę awarii, jednak na ten moment nie pozostaje nam nic innego niż czekać na jakiekolwiek informacje ze strony Mety.