Echo to brutalny serial dla dorosłych. Kiedy premiera na Disney Plus? Ile odcinków na start?

Sprawdź, co już wiemy na temat serialu Marvela o tytule Echo.

Marvel przyzwyczaił nas już do tego, że w ostatnim czasie zarówno filmy jak i seriale spod ich szyldu trzymają bardzo nierówny poziom. Jednego miesiąca otrzymujemy świetną produkcję po to, aby za kilkadziesiąt dni rozczarować się kolejną opowieścią. Jak będzie w przypadku Echo? Co już wiemy na temat pierwszego serialu Marvela, który otrzymał kategorię wiekową “tylko dla dorosłych“?

O czym będzie Echo?

Główną bohaterką serialu Echo jest Maya Lopez, którą mogliśmy już zobaczyć w serialu Hawkeye. Gangsterskie życie w Nowym Jorku absolutnie nie wyszło jej na dobre. W pewnym momencie dowiedziała się, że za śmierć jej ojca odpowiada Wilson Fisk, człowiek, dla którego pracowała. Przez to postanawia wrócić do swojego rodzinnego miasteczka i zmierzyć się z własną przeszłością oraz przekonać o prawdziwym znaczeniu rodziny. Niezwykle ważna jest dla niej także zemsta na Kingpinie.

Serial będzie też niezwykle ważną produkcją dla Wilsona Fiska, czyli popularnego Kingpina, o którym wspominałem wcześniej. W rozmowie ze Screenrant, producent serialu powiedział:

Nie mogę powiedzieć za dużo. Tylko tyle, że jako rozdział w życiu Wilsona Fiska to będzie kluczowe i w niezwykły sposób przygotuje grunt pod to, co będzie dalej.

Premiera

Serial Echo zadebiutuje 10 stycznia 2024 roku na platformie Disney Plus. W dniu premiery będziemy mogli obejrzeć wszystkie 5 odcinków.

Bohaterka serialu Echo

Obsada

W serialu Echo występują m.in.:

  • Alaqua Cox
  • Charlie Cox
  • Vincent D’Onfrio
  • Devery Jacobs
  • Cody Lightning
  • Tantoo Cardinal
  • Chaske Spencer
  • Graham Greene
  • Zahn McClarnon

Harmonogram premier

Pierwszy odcinek serialu Echo będzie miał swoją premierę 10 stycznia 2024 roku. Disney Plus przyzwyczaił nas do tego, że w odróżnieniu od np. platformy Netflix, nowości serialowe pojawiają się w tygodniowych odstępach. W przypadku Echo sytuacja jest jednak nieco inna. Wyjątkowo, w dniu premiery otrzymamy dostęp do wszystkich 5 epizodów.

Serial tylko dla dorosłych

Echo będzie pierwszą streamingową produkcją Marvela, która otrzymała kategorię wiekową “tylko dla dorosłych”. Oznacza to, że możemy spodziewać się wielu krwawych i brutalnych momentów. Zresztą trailer, który możecie zobaczyć powyżej, mówi sam za siebie.

W sieci znajdziemy także materiał pokazujący sekwencję walki między główną bohaterką i Daredevilem. Co ciekawe, została ona nagrana na jednym ujęciu.

Materiał zawiera linki afiliacyjne. Jest to rodzaj linków reklamowych umieszczanych w tekście, zapewniających nam ułamek prowizji od sklepów i porównywarek cen. Linki tego typu nie mają wpływu na nasze opinie.