Zapomnij o wypadzie do kina. Paul Atryda sam odwiedzi twoje mieszkanie

Diuna 2 zadebiutowała w polskich kinach pod koniec lutego. Sprawdź wszystkie kluczowe informacje na temat wyczekiwanej premiery popularnego dzieła jednym z popularnych serwisów VOD.

Diuna 2 online – premiera na Canal+

Druga część kultowej produkcji z gatunku science fiction pojawi się na Canal+ we wtorek – 16 kwietnia. Produkcja będzie dostępna w ramach usługi Premiery Canal+ a to oznacza, że widzowie będą mogli wypożyczyć tytuł za określoną przez serwis kwotę. Niestety we wstępnych informacjach udostępnionych przez popularną platformę VOD brakuje informacji o cenie wypożyczenia dzieła. Warto jednak nadmienić, że pierwsza część filmu jest obecnie dostępna do obejrzenia za niecałe 10 złotych.

Co działo się w poprzedniej części filmu?

Diuna 2 Paul Atryda

Fabuła pierwszej części Diuny (bez spoilerów)

Rodzina Atrydów zostaje przeniesiona na pustynną planetę Arrakis, zwaną również Diuną, aby zarządzać wydobyciem cennej substancji zwanej przyprawą. Przyprawa jest niezbędna do podróży kosmicznych i ma wiele innych zastosowań, co czyni ją najcenniejszym surowcem w całym wszechświecie. Na Arrakis Atrydowie stają w obliczu zagrożenia swoich odwiecznych wrogów – rodu Harkonnenów. Harkonnenowie, pod wodzą okrutnego Barona Harkonnena, planują pozbyć się Atrydów i przejąć kontrolę nad wydobyciem przyprawy.

Zakończenie pierwszej części Diuny (ze spoilerami)

Początkowo Atrydom wydaje się, że kontrolują zagrożenie, ale jeden ze sługów rodu (prywatny medyk Paula) decyduje się na zdradę, która skutkuje niemalże całkowitym zniszczeniem nowej siedziby rodu oraz zamordowaniem księcia Leto Atrydy. Paul oraz jego matka Jessika uciekają na pustynię i pod koniec pierwszej części filmu znajdują schronienie wśród rdzennych mieszkańców Diuny – Fremenów. To właśnie w tym miejscu rozpoczyna się druga część dzieła, którą wkrótce będzie można obejrzeć na Canal+.

Jeżeli interesuje cię uniwersum Diuny i chciałbyś lepiej poznać złożony świat wykreowany przez Franka Herberta, to koniecznie sprawdź moje kompendium wiedzy, w którym zgromadziłem wszystkie kluczowe informacje na temat omawianego tytułu.