Baldur’s Gate 3 otrzyma najbardziej oczekiwaną przez graczy funkcję. Sprawdź, kiedy

Baldur’s Gate 3 podbiło serca graczy na całym świecie. Studio Larian nie ma jednak zamiaru kończyć wsparcia dla gry i właśnie zapowiedziało dodanie mocno oczekiwanej funkcji.

Pimp my hero – Baldur’s Gate 3 z najbardziej oczekiwaną przez graczy funkcją

Baldur’s Gate 3 oferuje nam niezwykle rozbudowane możliwości tworzenia postaci. Do naszej dyspozycji mamy 12 podstawowych klas i 46 specjalizacji, a także kilkanaście ras do wyboru. Rozbudowany kreator tworzenia postaci pozwala nam również dostosować wygląd naszego herosa.

Problem jednak w tym, że po zakończeniu edycji naszej postaci nie możemy zmieniać jej wyglądu w trakcie rozgrywki. Nie zmienimy nawet fryzury, kolczyków, czy tatuaży. Jest to zaskakujące, szczególnie że w grze jest pewna postać, która umożliwia nam choćby całkowity reset postępów postaci i wybranie zupełnie nowej klasy.

Kreator postaci w Baldur's Gate 3

Jeśli i wy chcielibyście nieco odświeżyć swój wygląd w Baldur’s Gate 3, to mamy dla was znakomitą wiadomość. Swen Vincke – lider studia, przedstawił na twiterze harmonogram aktualizacji gry. Na początek otrzymamy jeszcze jeden hotfix z najbardziej istotnymi poprawkami, ale zespół pracuje już nad pierwszym dużym patchem, który zawierać będzie ponad 1000 poprawek i ulepszeń. Larian potwierdził, że pracuje również nad nowymi dodatkami do gry, a jednym z nich będzie możliwość zmiany wyglądu postaci już po rozpoczęciu właściwej rozgrywki. Ta nowość trafi jednak najpewniej do gry dopiero w okolicach debiutu drugiej dużej aktualizacji.

Baldur’s Gate 3 nie zwalnia tempa, gra w szczytowym momencie przyciągnęła do siebie ponad 875 tysięcy graczy na Steamie. Obecnie twórcy skupiają się na poprawkach i dopracowaniu wersji konsolowych na PlayStation 5 i Xbox Series X. Ta pierwsza zadebiutuje już 6 września, niestety na wydanie przeznaczone dla posiadaczy Xboxów będziemy musieli poczekać najprawdopodobniej do 2024 roku. Nie wykluczone jest również, że Larian zdecyduje się na stworzenie obszernego DLC do Baldur’s Gate 3.