Kiedy premiera Apple Watch’a Ultra 3? Sprawdź potencjalną specyfikację oraz cenę urządzenia

Apple Watch Ultra 3 to topowy smartwatch marki Apple, którego premierę zobaczymy najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Sprawdź wszystkie kluczowe informacje na temat potencjalnej ceny oraz specyfikacji urządzenia.

Apple Watch Ultra 3 kiedy premiera?

Tegoroczna premiera modelu Watch Ultra 3 początkowo stała pod znakiem zapytania. Poprzednia jesienna konferencja Apple przyniosła co prawda następcę smartwatcha z 2022 roku, jednak amerykańska marka wprowadziła do niego tak małą ilość zmian, że pokaz kolejnego – niemalże identycznego – urządzenia wydawał się kompletnie bezsensowny.

Popularny branżowy analityk Ming-Chi Kuo sugeruje jednak, że premiera Apple Watch’a Ultra 3 odbędzie się w tym roku, a więc pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że producent tym razem pokaże coś ciekawego. Dokładna data debiutu smartwatcha nie jest jeszcze znana, ale prawdopodobnie trafi on do sprzedaży w podobnym terminie co iPhone 16, czyli w połowie września.

Apple Watch Ultra 3 specyfikacja

Apple Watch Ultra 2

Apple Watch Ultra 3 niemalże na pewno zostanie oparty na kolejnej odsłonie autorskiego procesora firmy z Cupertino, czyli chipsecie S10. Urządzenie zaoferuje więc pewien skok wydajności, ale z całą pewnością nie będzie to rewolucyjna zmiana, za którą warto dopłacić 1/2 tysiące złotych (np. przy wymianie modelu Watch Ultra 2 na nową wersję).

O wiele bardziej ciekawi mnie optymalizacja procesów związanych z oszczędzaniem energii, ponieważ na ten moment zegarek marki Apple jest w stanie pracować przez marne 36 godzin w standardowym trybie użytkowania.

  • Ekran MicroLED
  • Pomiar ciśnienia krwi
  • Wykrywanie bezdechu sennego

Do sieci trafiły przecieki sugerujące 2 nowe funkcje, która najprawdopodobniej pojawią się w urządzeniu. Będą to: możliwość wykrywania bezdechu sennego oraz pomiar ciśnienia krwi. Wstępne raporty wskazują również na zastosowanie ekranu Micro LED, który z całą pewnością poprawi komfort korzystania z zegarka.

Ile może kosztować Apple Watch Ultra 3?

Cena Apple Watch’a Ultra 3 pozostaje na ten moment tajemnicą, ale jeśli ktoś liczy na wyraźny spadek wartości urządzenia to najprawdopodobniej czeka go mocne rozczarowanie.

  • Apple Watch Ultra 3 | Spodziewana cena: 4500 zł
  • Apple Watch Ultra 2 | Cena w dniu premiery: 4499 zł
  • Apple Watch Ultra | Cena w dniu premiery: 4799 zł

Nowy smartwatch amerykańskiej marki niemalże na pewno zadebiutuje w kwocie przekraczającej 4300 złotych. Kluczowym czynnikiem w wycenie urządzenia będzie nowy ekran micro LED, który może wyraźnie podnieść jego sklepową wartość.