Apple Watch X – kiedy premiera? Jakie funkcje otrzyma urządzenie? Czy nowy model zastąpi Apple Watch’a Ultra?

Apple Watch X ma być tegoroczną odsłoną topowych smartwatchów od marki Apple. Nazewnictwo urządzenia nawiązuje do wydanego kilka lat temu iPhone’a X, który okazał się rewolucją dla smartfonów firmy z Cupertino. Czy premiera modelu Watch X będzie mieć równie duże konsekwencje dla przyszłych zegarków amerykańskiego producenta?

Kiedy premiera Apple Watch’a X?

Apple Watch X pojawi się w sprzedaży w trzecim kwartale obecnego roku. Premiera smartwatcha nastąpi podczas pokazu nowych iPhone’ów 16 (a konkretniej modeli 16, 16 Plus, 16 Pro oraz 16 Pro MAX) i będzie częścią wrześniowego eventu marki Apple. Dokładna data wydarzenia nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, ale w poprzednich latach jesienna impreza WWDC niemalże zawsze odbywała się mniej więcej w połowie września.

Co wiemy o specyfikacji modelu Watch X?

Smartwatch marki Apple

Watpię, aby tegoroczny Apple Watch X był w stanie zaoferować jakiekolwiek funkcje, które będzie można określić mianem rewolucyjnych. W sieci pojawiło się już jednak sporo przecieków na temat nowego urządzenia i część z nich zakłada, że smartwatch faktycznie zostanie wyposażony w kilka interesujących rozwiązań. Do najważniejszych z nich mają należeć:

  • pomiar ciśnienia – model Watch X umożliwi śledzenie ciśnienia krwi, dzięki czemu wykrywanie nadciśnienia będzie zdecydowanie prostsze (choć z całą pewnością nie tak dokładnie jak w przypadku sprzętu medycznego),
  • wykrywanie bezdechu sennego – zegarek będzie w stanie monitorować wzorce snu i sposób oddychania podczas wypoczynku, a w rezultacie może wykryć, że jego użytkownik cierpi na bezdech senny.

Apple Watch X ma także zaoferować zmodyfikowany design, a więc być może w końcu doczekamy się odczuwalnych zmian w konstrukcji zegarków firmy z Cupertino.

Czy Apple Watch X będzie następcą Apple Watch’a Ultra 2?

Apple Watch X niemalże na pewno będzie bezpośrednim następcą modelu Series 9. Nazewnictwo urządzenia nawiązuje bowiem do wydanego kilka lat temu iPhone’a X, który stanowił jubileuszową edycję smartfonów amerykańskiej marki. Warto również zaznaczyć, że w sieci pojawia się całkiem sporo przecieków na temat kolejnego wcielenia modelu Ultra, a więc wydaje się to bardzo mało prawdopodobne, żeby firma z Cupertino zrezygnowała ze tej linii produktów, po zaledwie 2 latach wypuszczania ich na rynek.