WWDC z Apple jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń roku 2024! Jak wygląda kalendarz twórców iPhona?

Kolejny rok to kolejna szansa na rozwijanie i wdrażanie osiągnięć, nad którymi marka mogła pracować przez ostatnie miesiące. Z okazji tej tej regularnie korzysta firma Apple, która ponownie zaprosi nas na poświęconą tworzonym przez siebie produktom konferencję. Z jakimi innowacjami przyjdzie się miłośnikom amerykańskiego jabłka spotkać?

Worldwide Developers Conference to najbardziej wyczekiwane przez fanów producenta wydarzenie. Odbywająca się co roku konferencja to czas, w którym marka prezentuje swoje najnowsze propozycje i coraz bardziej zaskakujące rozwiązania dla tworzonych przez siebie sprzętów. Kiedy i czym Apple zachwyci swoich zwolenników tym razem?

Spotkania z Apple na WWDC

Woldwide Developers Conference – odbywające się z inicjatywy Apple wydarzenie, które co roku przyciąga ogromną uwagę miłośników technologii na całym świecie. Co w nim takiego ciekawego? To właśnie podczas tej konferencji twórca kultowych sprzętów prezentuje najnowsze oprogramowanie i technologie, które w następujących po spotkaniu miesiącach trafiają do użytkowników urządzeń marki.

Choć WWDC to wydarzenie poświęcone głównie nowinkom informatycznym, często zdarza się, że podczas jego trwania producent przeprowadza również premiery swoich produktów. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia w roku 2022, kiedy to świat poznał między innymi iPhone SE 2 i iPad Air. Jednak do tego typu prezentacji dochodzi zazwyczaj podczas innych, odbywających się w Apple Park wydarzeń.

Apple ipad air

Wydarzenia Apple w ubiegłych latach

Firma Apple, w przeciwieństwie do większości znanych w branży marek, nie bierze udziału w odbywających się co roku targach CES w Las Vegas. Zamiast tego, amerykański gigant organizuje własne spotkania dla prasy i specjalistów z branży, na których opowiada o swoich poczynaniach. Niekiedy wydarzeń tego typu w Parku Apple odbywa się w ciągu roku kilka. Jak harmonogram spotkań wyglądał w ubiegłych latach?

W roku 2023 mieliśmy możliwość śledzić relacje z trzech spotkań:

Rok 2022 również za sprawą kilku spotkań przyniósł fanom marki moc wrażeń:

  • Apple Event 2022 Peek Performance – marzec
  • WWDC – czerwiec
  • Apple Wonderlust Event -wrzesień

Wydaje się, że trzy wydarzenia rocznie to sporo nowości jak na jedną firmę. Jednak w latach wcześniejszych podobnych spotkań było więcej. Przed pandemią na swoje pokazy Apple zapraszało odbiorców aż cztery razy w ciągu roku. A jak będzie tym razem?

Kalendarz wydarzeń Apple

Wiele osób spodziewało się, że pierwsze spotkanie w roku 2024 będzie stanowiło tło dla premiery zestawu słuchawkowego Apple Vision Pro. Jak się jednak okazało, wielkiego pokazu nie było, co nie przeszkodziło jednak przed gigantycznym sukcesem nowego produktu. Rozpoczęta 19 stycznia przedsprzedaż wzbudziła ogromne zainteresowania, nawet pomimo ceny, jaką za wynalazek Apple trzeba było zapłacić. Regularna sprzedaż Apple Vison Pro na terenie Stanów Zjednoczonych ma ruszyć 02 lutego tego roku. Powstaje zatem pytanie – czy twórcy Maca i iPhona skrywają przed nami jakiegoś asa w rękawie?

apple vision pro

Niestety, ciężko przewidzieć odpowiedź na to pytanie. Wiosenne wydarzenia nie zawsze zostają w rocznym planie spotkań ujęte. Przykładem na to mogą być lata 2014, 2017, 2020, a także pożegnany niedawno rok 2023. Natomiast w 2019, 2021 i 2022 roku premiery kilku urządzeń i usług miały miejsce właśnie w okresie wiosennym – w marcu i kwietniu. Czy i w tym roku Apple zainspiruje nas przed ciepłymi miesiącami?

Jakie Apple Events w 2024 roku?

Choć kalendarz amerykańskiego producenta nie stoi jeszcze dla nas otworem, opierając się na doświadczeniach lat poprzednich, możemy pokusić się o małe prognozy. Czego zatem fani marki mogą oczekiwać ?

Wydarzenie wiosenne 2024

Patrząc na to, jak ustalane były terminy wydarzeń Apple w ubiegłych latach, można spodziewać się, że w tym roku marcowego lub kwietniowego spotkania nie zabraknie. Czego możemy po nim oczekiwać, skoro najgłośniejszy produkt ostatnich miesięcy dawno już o swojej premierze zapomni?

Być może będziemy mieli okazję prześledzić dotychczasowe poczynania urządzenia Apple Vision Pro i przekonać się, czy jest ono następnym sukcesem marki. Możliwe, że pojawią się kolejne odsłony iPad mini i iPad Air. Na poprawki kosmetyczne w postaci złącza USB-C oczekuje też popularne wśród użytkowników iPhone’ów akcesorium – AirPods. Czy wiosna niesie ze sobą coś więcej? Być może.

WWDCC 2024

Co do terminu konferencji WWDC nie mamy już aż takich wątpliwości. Zazwyczaj spotkania odbywają się w pierwszym lub drugim tygodniu czerwca. Jest to najlepszy moment na zapoznanie się z najnowszymi systemami operacyjnymi Apple. W tym roku czekamy więc, by odkryć iOS18, iPadOS 18, macOS 15, watchOS 11 oraz tvOS 18.

Premiera wrześniowa 2024

Trzy miesiące po konferencji w Apple Park ma miejsce wydarzenie, które często przynosi kolejną rewolucję w świecie mobilnych urządzeń. We wrześniu bowiem marka chętnie prezentuje nowe modele iPhone’a i Apple Watch. Jedynym jak do tej pory wyjątkiem był rok 2020, za którym stały związane z pandemią problemy produkcyjne. Wtedy to najnowszy iPhone przedstawiono w październiku.

Apple Watch Ultra

Koniec roku z niespodziankami od Apple?

Ostatnie trzynaście lat przyniosło nam dziesięć dodatkowych jesiennych spotkań z amerykańską marką. Ich termin wyznaczano zazwyczaj na drugą połowę października (w 2020 roku wydarzenie odbyło się także w listopadzie). Jak to będzie wyglądało w tym roku?

Wielu żywi nadzieję, że późna jesień przyniesie kolejne premiery i nowe odsłony iPadów czy też na przykład MacBooków. Co się jednak rzeczywiście wydarzy? Szczegółów niestety nie znamy, jednak mamy nadzieję, że odpowiedzi na to i inne pytania poznamy już niebawem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat premier produktów marki Apple, możesz zapoznać się z naszymi wcześniejszymi artykułami.