Nowy smartwatch popularnej marki debiutuje w Polsce! Czy Amazfit Active będzie lepszym zakupem niż Xiaomi Watch S1?

Amazfit Active to nowy inteligentny zegarek w portfolio marki, której znakiem rozpoznawczym są sportowe smartwatche w niewygórowanych cenach. Osobiście miałem okazję testować już wiele urządzeń omawianego producenta (modele: Cheetah Pro, GTS 4 oraz T-Rex 2) i za każdym razem byłem z nich równie zadowolony. Sprawdźmy więc, jak zaprezentowany niedawno zegarek radzi sobie w zestawieniu z konkurencją w podobnej cenie.

Amazfit Active – gdzie kupić? Ile kosztuje smartwatch?

Sportowy smartwatch

Nowy smartwatch marki Amazfit zadebiutował w trzech wersjach kolorystycznych. Warianty z czarnym oraz różowym wykończeniem są już dostępne na oficjalnej stronie producenta i kosztują niecałe 600 złotych.

  • Amazfit Active Midnight Black | Cena: 579 złotych | Link
  • Smartwatch Amazfit Active Petal Pink | Cena: 579 złotych | Link

Do sprzedaży ma trafić także purpurowy model, ale będzie on nieco nieco droższy od pozostałych wersji i zadebiutuje w cenie 669 złotych.

Czy Amazfit Active jest lepszym urządzeniem w swojej cenie niż Xiaomi Watch S1?

Tani smartwatch

Amazfit Active kosztuje niemalże tyle samo co starszy model od konkurencyjnej marki, czyli Xiaomi Watch S1. Podczas zakupu debiutującego urządzenia należy więc przyjrzeć się z bliższa jego oponentowi – w celu dokonania możliwie najbardziej opłacalnej decyzji przed zamówieniem konkretnego smartwatcha. Na początku warto zwrócić uwagę na różnicę w cenach obu zegarków, ponieważ ta przechyla się minimalnie na korzyć nowego modelu.

Jest on bowiem o niecałe 100 złotych tańszy od konkurencyjnego urządzenia (Xiaomi Watch S1 kosztuje 649 złotych), choć przewaga ta nie dotyczy wersji z purpurowym wykończeniem (w tym przypadku to Watch S1 okazuje się minimalnie tańszy). Oba urządzenia oferują wbudowany system GPS, jednak Amazfit Active gwarantuje nieco lepszy czas pracy na baterii (14 dni vs 12 dni przy typowym użytkowaniu) oraz więcej trybów sportowych (ponad 120 vs 117).

Oba urządzenia oferują podobne możliwości pod kątem pomiaru poszczególnych parametrów zdrowotnych (saturacja krwi, tętno, jakość snu), jednak Xiaomi Watch S1 posiada dodatkowo wbudowany moduł do płatności NFC. Z drugiej strony trudno nie zauważyć przewagi modelu Active pod kątem budowy (zegarek jest lżejszy i posiada większy ekran).

Materiał zawiera linki afiliacyjne. Jest to rodzaj linków reklamowych umieszczanych w tekście, zapewniających nam ułamek prowizji od sklepów i porównywarek cen. Linki tego typu nie mają wpływu na nas.