Galaxy Watch 7 Pro – kiedy premiera? Czy wariant Classic zostanie zastąpiony? Ile może kosztować nowy smartwatch?

Galaxy Watch 7 zadebiutuje na rynku w połowie przyszłego roku. Urządzenie będzie kolejną odsłoną inteligentnych zegarków koreańskiego producenta, a w sieci już teraz pojawiają się pierwsze spekulacje na temat jego specyfikacji oraz dostępnych modeli.

Na wstępie chciałbym jednak zaznaczyć, że premiera Watch’a 7 Pro nie jest do końca przesądzona. W 2023 roku Samsung powrócił bowiem do wariantu oznaczonego jako Classic, który zastąpił wersję Pro – zaprezentowaną 12 miesięcy wcześniej. Branżowe informacje pozwalają mi jednak sądzić, że omawiany smartwatch nadal ma szansę na swój debiut, powracając tym samym do portfolio produktów azjatyckiej marki.

Galaxy Watch 7 Pro – kiedy premiera?

Smartwatch marki Samsung

Ewentualny debiut modelu Galaxy Watch 7 Pro nastąpi podczas premiery wszystkich pozostałych wersji urządzenia. Event poświęcony nowym smartwatchom Samsunga najprawdopodobniej odbędzie się w trakcie najbliższych wakacji, a bazując na analogicznych wydarzeniach w poprzednich latach, możemy spekulować, że wydarzy się to na przełomie lipca oraz sierpnia. Zakładam więc, że to właśnie wtedy nastąpi premiera Galaxy Watch’a 7 oraz towarzyszącej mu droższej wersji zegarka.

Ile może kosztować Galaxy Watch 7 Pro?

Zegarki z serii Galaxy Watch marki Samsung

Spekulowanie konkretnej ceny Galaxy Watch’a 7 Pro nie należy do najprostszych. Ostatnia wersja urządzenia trafiła bowiem do sprzedaży w 2022 roku, a następnie została zastąpiona przez wariant Classic.

  • Galaxy Watch 6 Classic (47 mm/LTE) | Cena: 2299 złotych
  • Galaxy Watch 5 Pro (45 mm, LTE) | Cena: 2349 złotych

Dodatkowo jeśli spojrzymy na kwoty w jakich debiutowały oba starsze modele, możemy zauważyć, że wersja Pro była zauważalnie droższa od swojego następcy (w tym zestawieniu biorę pod uwagę najdroższe wariacje obu smartwatchów). Podejrzewam więc, że Galaxy Watch 7 Pro będzie początkowo dostępny za około 2300-2500 złotych (w opcji oferującej łączność LTE).

Co nowego wniesie Galaxy Watch 7 Pro?

Zegarek do 2000 złotych

Specyfikacja Galaxy Watch’a 7 Pro pozostaje na ten moment tajemnicą. W sieci pojawiają się już jednak pierwsze spekulacje, które sugerują przede wszystkim istotne zmiany w wytrzymałości baterii urządzenia. Trzeba przyznać, że praca nad wydłużeniem żywotności ogniwa wydaje się prawdopodobna, ponieważ Samsung wypada w tym aspekcie zdecydowanie gorzej od sporej części swojej konkurencji.

Model Pro był bowiem reklamowany jako propozycja dla profesjonalistów, a więc osób, które z całą pewnością śledzą takie marki jak Garmin, Amazfit czy Suunto. Porównywanie baterii w urządzeniach tych producentów do rezultatów uzyskiwanych przy pomocy Galaxy Watch’y jet bezsensowne, ponieważ koreański zegarek nie ma w tym aspekcie najmniejszych szans.

Mimo to należy zauważyć, że wariat 5 Pro (z 2022 roku) wyraźnie poprawił ten aspekt względem swoich poprzedników, a więc jego następca prawdopodobnie podniesie poprzeczkę jeszcze wyżej. Niemalże pewne jest również oparcie nowego smartwatcha na systemie WearOS oraz zaaplikowanie do niego możliwości monitorowania wielu parametrów zdrowotnych (np.: saturacji krwi, tętna czy jakości snu).