Skazana to nie wszystko – 5 polskich seriali, które musisz znać

Jesteś fanem Skazanej? Sprawdź, jakie inne seriale musisz znać. Wybrałem dla ciebie 5 pozycji.

Skazana od stacji TVN jest zdecydowanie jednym z najchętniej oglądanych polskich seriali. Na różnych platformach streamingowych znajdziemy jednak mnóstwo innych rodzimych produkcji, które po prostu trzeba znać. Podjąłem się trudnego wyzwania, wybrania 5 produkcji, które wgniotą cię w fotel.

Kruk

Na pierwszy ogień wybrałem serial, który mogę określić jednym z moich ulubionych. Na platformie CANAL+ Online dostępne są 3 sezony opowieści o inspektorze Adamie Kruku, który wraca w swoje rodzinne strony na Podlasiu, aby rozwiązać sprawę zaginionego chłopca. Okazuje się, że jego wizyta będzie o wiele dłuższa niż początkowo przypuszczał. Poza sprawami kryminalnymi będzie musiał także zmierzyć się z własną przeszłością i dręczącymi go demonami.

Kadr z serialu Kruk

Belfer

Serial Belfer opowiada historię Pawła Zawadzkiego, nauczyciela języka polskiego, który zawsze trafia w miejsce, w którym dzieją się bardzo złe rzeczy. Na przestrzeni trzech sezonów poznamy jego podróż od małych Dobrowic, przez Wrocław do rodzinnego Małomorza. Za każdym razem tam gdzie trafia dochodzi do niepokojących zdarzeń i tylko on ma tyle samozaparcia, aby pomagać lokalnej policji w rozwiązywaniu spraw.

Belfer sezon 3

Rojst

Aktualnie dostępne są dwa sezony serialu Rojst. Akcja pierwszej części toczy się w okresie stanu wojennego. W małym miasteczku dochodzi do podwójnego morderstwa. Krótko później dwójka nastolatków popełnia samobójstwo. Młody dziennikarz lokalnej gazety postanawia prowadzić śledztwo na własną rękę, nie spodziewając się, że wkracza na drogę, z której ciężko mu będzie zejść. W drugim sezonie zobaczymy, jak wielka powódź z 1997 roku odkrywa w miejscowym lesie ciała, w tym zwłoki małego chłopca, który został uznany za przypadkową ofiarę powodzi. Dochodzenie prowadzi policjantka z Warszawy oraz miejscowy komisarz. Do miasta wraca także dziennikarz, którego poznaliśmy w poprzedniej serii. W planach jest stworzenie kolejnego sezonu, który będzie miał podtytuł Millenium.

Kadr z serialu Rojst

Wataha

Serial Wataha opowiada o pracy straży granicznej w Bieszczadach. Głównym bohaterem jest kapitan Wiktor Rebrow, który był podejrzewany o zamach na swoich kolegów, kiedy jako jedyny wyszedł żywo z wybuchu na posterunku straży. Na przestrzeni 3 sezonów poznamy opowieści związane z trudną pracą pograniczników, którzy muszą się mierzyć z przemytnikami, którzy są bardziej niebezpieczni, niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać.

Kadr z serialu Wataha

Odwilż

W serialu Odwilż poznamy historię policjantki Katarzyny Zawieji. Prowadzi ona dochodzenie w sprawie zwłok kobiety, które zostały znalezione nad brzegiem Odry. Okazuje się, że denatka była w ciąży. Jako, że nasza bohaterka samotnie wychowuje córkę, a jej mąż niedawno zmarł, sprawa zaczyna przybierać osobisty obrót. Będzie musiała zmierzyć się także z własnymi demonami.

Kadr z serialu Odwilż

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.