3mk Protection na MWC 2024. Czym polska marka zachwycała Barcelonę?

Polskie firmy słyną na świecie z produkcji okien, słodkości, a nawet odzieży. Najbardziej cieszy mnie jednak gdy widzę rodzime marki, rywalizujące na niezwykle trudnym gruncie technologicznym. Podczas najbardziej prestiżowych targów urządzeń mobilnych, MWC Barcelona 2024, miałem okazję odwiedzić stoisko marki 3mk. Producenta, który ugruntował sobie pozycję jednego z wiodących graczy na rynku urządzeń mobilnych.

Firma, którą osobiście kojarzyłem jako sprawdzonego producenta szkieł na ekrany smartfonów, zaprezentowała pełne portfolio produktów. Okazało się, że jest zdecydowanie szersze niż rozwiązania z zakresu ochrony urządzeń, ale o tym za chwilę.

Zwiedzanie zacząłem bowiem nie inaczej niż od szkieł właśnie. FlexibleGlass Pro™ to jedna z kluczowych nowości 3MK, która rozwiązuje odwieczny dylemat: szkło czy folia. Mowa bowiem o szkle hybrydowym. Jest to rozwiązanie, które łączy kluczowe atuty obydwu rozwiązań. Oznacza to, że użytkownik otrzymuje przyjemną w dotyku i odporną na zarysowania osłonę, która jest jednocześnie elastyczna, dyskretna i nie ma tendencji do kruszenia się czy pękania. Jak zapewnia producent, FlexibleGlass Pro™ jest odporne na upadki z 4 metrów, co potwierdzono certyfikatem Military Grade. Zastosowanie tak opracowanego szła nie wpływa w żaden sposób na działanie czujników biometrycznych. Co istotne szkła 3MK są dostępne na niemal wszystkie modele dostępne na polskim rynku.

Jak podkreślił Piotr Wawrzyniak, Head of Marketing 3mk Protection:
Jesteśmy zawsze gotowi na premiery nowych modeli. Już w dniu premiery mamy przygotowane akcesoria ochronne, aby klienci którzy zakupią nowe modele mogli w jak najlepszy sposób zabezpieczyć swoje nowe smartfony.

Drugą z nowości, która przyciągnęła moje oczy jest Hardy MagFabric Case ™. Mowa o poliwęglanowo-slikonowych etui, zaprojektowanych specjalnie z myślą o smartfonach iPhone 12-generacji. Jest to najwyższa klasa rozwiązań na rynku. Niezwykle cienka obudowa chroni smartfony przed skutkami upadku nawet z wysokości 2 metrów. Dzięki wyściełaniu wnętrza etui mikrofibrą, użytkownicy nie doświadczą żadnych niechcianych śladów na swoich urządzeniach. Zastosowane tworzywa ma również właściwości hydrofobowe (nie pochłaniają wody), antyadhezyjne (nie przyciągają kurzu) i nie powodują uczuleń. Co istotne etui wspierają technologię MagSafe. 

Osobiście zwróciłem uwagę na mnogość oferowanych wersji kolorystycznych, zgodnych z założeniami estetycznymi Apple. Marka 3mk świetnie radzi sobie nie tylko od strony technologicznej, ale również wzorniczej, co z resztą mieliśmy okazję zauważyć zapoznając się z bardziej lifestylową komunikacją produktów.

Zapytaliśmy Piotra Wawrzyniaka o to jakie priorytety przedkłada współczesny odbiorca akcesoriów:
Jesteśmy Polską firmą, produkujemy w Polsce. To jest chociażby jedna z determinantów wyboru. Pierwsi na rynek wprowadziliśmy Flexible-Glass ™, czyli niepękającą hybrydę. Mamy duże doświadczenie i swoje laboratorium, gdzie testujemy. Produktów, których nie jesteśmy pewni, nie wprowadzamy na rynek. Klient wybierając nasze rozwiązania w pełni ma pełną ochronę i jakościowe akcesoria.

Przyznam również, że największym zaskoczeniem było dla mnie ogromne portfolio akcesoriów takich jak kable, uchwyty, czy słuchawki. Właśnie ta ostatnia kategoria produktów zatrzymała mnie na dłuższą chwilę. Hardy LifePods Pro™ to słuchawki TWS oferowane w dwóch wariantach kolorystycznych. Zgodnie z aktualnymi trendami mamy do czynienia z konstrukcją oferującą aktywną redukcję szumów i połączeniem w standardzie Bluetooth 5.3. Zaciekawił mnie fakt, że sprzęt jest obsługiwany przez zewnętrzną aplikację Tuya, za którą odpowiada wiodący twórca standardu IoT o tej samej nazwie. Możliwości personalizacji oferowane przez aplikację to najwyższa klasa rynkowa. Dość powiedzieć, że słuchawki od producentów smartfonów rzadko kiedy mogą pochwalić się opcjami związanymi z dostosowaniem parametrów dźwięku.

Czy możemy liczyć na więcej?
Słuchawki rozwijamy już od 2 lat i nie zatrzymujemy się. Chcemy więcej produktów z tej kategorii wprowadzać, bardzo ją poszerzamy. Wprowadziliśmy już kilka modeli słuchawek, chociażby nowe Hardy® LifePods PRO™ (…) Nasze akcesoria są powiązane ze smartfonami. Wywodzimy się od ochrony smartfonów. Jest to komplementarne. Chcemy żeby nasz klient miał najlepsze rozwiązania. Chociażby ładowarki i kable, również w pewnym sensie zabezpieczają telefon, ponieważ gdyby nie były odpowiedniej jakości, mogłyby uszkodzić telefon.” odpowiedział na nasze pytanie Piotr Wawrzyniak, Head of Marketing 3mk Protection

Większe fragmenty naszej rozmowy z Panem Piotrem znajdziecie również w filmie poniżej.